Deutsche Telekom zamierza samodzielnie zabiegać o prawa do telewizyjnych transmisji meczów piłkarskich niemieckiej Bundesligi, co zapowiada ostra batalię na oferty z telewizją Sky Deutschland – pisze portal advanced-television.com.

Licencje będą warte około 295 mln euro rocznie. Deutsche Fussball Liga, DFL, ma ogłosić w czwartek, w jaki sposób dokona podziału licencji na cztery sezony piłkarskie, zaczynające się od sezonu 2013/2014 podczas najbliższej aukcji.

Nadawca płatnej telewizji Sky Deutschland posiada obecnie trzy miliony abonentów i jest zdecydowany zachować na wyłączność prawa do transmisji meczów na żywo za pośrednictwem satelity. Z kolei Deutsche Telekom ma prawa do telewizji IPTV i może odsprzedać wszystkie prawa do przekazu transmisji kablem, jeśli taką licencję wygra.

Niek Jan van Damme, szef Deutsche Telekom oświadczył w grudniu, że zamierza ubiegać się także o prawa transmisji satelitarnej, gdyż około 115 tys. klientów, którzy za pośrednictwem satelity mają dostęp do rozrywkowego bloku Entertain TV operatora telefonii, nie może wciąż oglądać rozgrywek piłkarskich na żywo.

Vodafone, drugi największy operator telefonii w Niemczech po Deutsche Telekom, także rozważa udział w aukcji praw do transmisji meczów Bundesligi albo samodzielnie, albo wspólnie z partnerem.