"Tydzień na rynku złotego rozpoczął się dość dobrze, cały czas jesteśmy na mocnych poziomach w okolicach 3,93 za euro. Widać spore zainteresowanie złotym z zagranicy, wynikające z nadchodzących prywatyzacji. Wygląda na to, że w najbliższych dniach złoty może się jeszcze solidnie umocnić, możliwe są poziomy w okolicach 3,90 za euro" - powiedział PAP Karol Zaluski, szef dilerów walutowych ING BSK.

"Dane makro mogą mieć w tym tygodniu wpływ na kurs złotego, ale raczej tylko krótkoterminowy" - zaznaczył.

Budowa księgi popytu na JSW wśród inwestorów instytucjonalnych

Budowa księgi popytu na JSW wśród inwestorów instytucjonalnych odbędzie się w dniach 13-28 czerwca. Zapisy na akcje dla inwestorów instytucjonalnych rozpoczną się 29 czerwca i potrwają do 1 lipca. Oferta publiczna JSW obejmuje 39.496,196 tys. akcji, które stanowią 33,1 proc. kapitału spółki. Cena maksymalna akcji JSW została ustalona na 146 zł.

Dilerzy rynku długu spodziewają się, że w najbliższych dniach rynek będzie stabilny, choć wyższe od oczekiwań dane o inflacji za maj mogą osłabić rynek.

"Na rynku długu w poniedziałek rano było bardzo optymistycznie, w dalszej części dnia troszeczkę ceny troszkę spadły, lekkie cofnięcie zapewne wynikało z realizacji zysku po wzrostach. Jeżeli dane w tym tygodniu, szczególnie inflacja, nie zaskoczą, to rynek powinien być stabilny, natomiast jeśli odczyt CPI byłby dużo wyższy od oczekiwań, to w inwestorach mogą ożyć oczekiwania na podwyżki stóp procentowych" - powiedział PAP Marek Stypułkowski, diler obligacji Raiffeisen Banku.

Dane o inflacji za maj GUS poda w środę, 15 czerwca. Ekonomiści ankietowani przez PAP prognozują, że wyniosła ona 4,6 proc. rdr.