Nowy kabriolet Opel/ Vauxhall będzie produkowany w Gliwicach – zapowiedział General Motors Europe. Nowy model auta pojawi się na rynku w 2013 roku – podaje portal Automotive World.

Konstrukcja nowego kabrioletu będzie oparta na architekturze samochodów kompaktowych firmy Opel/Vauxhall, takich jak aktualna Astra, Astra SportsTourer oraz Astra GTC, która niedługo zostanie wprowadzona do sprzedaży.

Potwierdzenie tych planów jest uzależnione od porozumienia między kierownictwem fabryki i przedstawicielami załogi w sprawie restrukturyzacji zakładów Opla w Gliwicach – podkreśla Automotive World.

Nowy kabriolet będzie stanowił świetne uzupełnienie w ofercie naszych produktów, kontynuując długą tradycję legendarnych i emocjonujących kabrioletów firmy Opel/Vauxhall, dzięki którym nasza marka uzyskała dobrą opinię – oświadczył Nick Reilly, dyrektor wykonawczy firmy Opel/Vauhall.

Dalsze szczegóły, w tym na temat nazwy pojazdu, jego ceny i wyposażenia, zostaną podane do wiadomości tuż przed premierą auta.