Świeży zastrzyk kapitału inwestycyjnego sprawił, że wartość rynkowa Twittera wzrosła do 3,7 mld dolarów, a liczba osób korzystających z serwisu wzrosła do 175 mln.

W ciągu roku wysłano ponad 25 mld tweetów – jak określa się krótkie wiadomości w społecznościowym serwisie – a Twitter w tym czasie powiększył się o 100 mln nowych kont – twierdzi szef spółki, Dick Costolo, cytowany przez agencję AFP

Jedną z ostatnich firm, która zainwestowała w Twittera jest spółka typu venture capital Kleiner Perkins Caulfield Byers (KPCB). Technologiczny blog serwisu AllThings Digital zyskał 200 mln dolarów.

W tym tygodniu do rady dyrektorów firmy włączono weteranów branży technologicznej Mike’a McCue and Davida Rosenblatta. Współtwórca Twittera, Evan Williams ustąpił w październiku ze stanowiska dyrektora wykonawczego na rzecz Costolo, który wiele lat spędził w Google. Ściągnięto go do firmy w zeszłym roku, aby pomógł serwisowi zarabiać pieniądze.

Twitter, który pozwala swoim użytkownikom na wysyłanie krótkich informacji, tzw tweetów, cieszy się coraz większą popularnością. Serwis został założony w 2006 roku przez Williamsa oraz Jacka Dorsey’a i Biza Stone’a.