Jak poinformował, maksymalna cena akcji Tauronu zostanie podana na początku czerwca; debiut firmy na giełdzie jest planowany na ostatnie dni czerwca.

"Patrząc na to, jakie mieliśmy wydarzenia na rynkach kapitałowych, na pozytywne doświadczenia z debiutu PZU, na duże zainteresowanie ze strony akcjonariatu obywatelskiego oraz duże zainteresowanie ze strony krajowych i zagranicznych instytucji finansowych, podjąłem decyzję, aby pakiet, który będziemy sprzedawali, wynosił około 53 proc." - podkreślił na wtorkowej konferencji prasowej szef resortu skarbu.

Zaznaczył, że taka zmiana zostanie zaproponowana w prospekcie emisyjnym spółki. "Dzisiaj zostaną złożone do KNF dodatkowe dokumenty i wyjaśnienia" - dodał minister. Wcześniej MSP zapisało w prospekcie plan sprzedaży 25 proc. akcji Tauronu.

Szef resortu skarbu zapowiedział, że dla inwestorów indywidualnych przeznaczonych będzie do 25 proc. akcji Tauronu

Szef resortu skarbu zapowiedział, że dla inwestorów indywidualnych przeznaczonych będzie do 25 proc. akcji Tauronu.

"Jeśli chodzi o inwestorów indywidualnych, to wielkość pakietu, który będzie dla nich, może być zbliżona do tego z PZU; myślę, że możemy operować wielkością około 25 proc. Ale w zależności od tego, jakie będzie zainteresowanie rynku, będziemy elastyczni" - wyjaśnił.

Minister dodał, że pakiet akcji spółki przeznaczony dla jednego inwestora indywidualnego będzie wart około 10 tys. zł. Resort skarbu chce, by ewentualna redukcja zapisów w tej grupie była jak najniższa, by inwestorzy indywidualni nie musieli korzystać z kredytów.