Ponad 200 tys. inwestorów indywidualnych zapisało się na akcje Tauronu w ofercie publicznej, wynika z komunikatu ministerstwa skarbu.

"Ze wstępnych szacunków wynika, że ponad 200 tys. Polaków zapisało się na akcje Tauron Polska Energia SA" - czytamy w komunikacie MSP, które podało że obecnie trwa ostateczna weryfikacja popytu na akcje wśród inwestorów indywidualnych.

W piątek wiceminister Jan Bury poinformował, że MSP rozważa zwiększenie do 25% z 20% puli akcji dla inwestorów indywidualnych w ramach oferty publicznej.

W ofercie publicznej grupy Tauron dla inwestorów indywidualnych przeznaczono 20% sprzedawanych akcji z możliwością zwiększenia tej puli do 25%. Oferta publiczna liczy 7,3 mld akcji po maksymalnej cenie 70 gr. za akcję z limitem 13.500 akcji na jeden zapis.

W komunikacie MSP podał, że w transzy dla inwestorów instytucjonalnych budowanie księgi popytu zakończy się 21 czerwca. "Informacja o ostatecznych warunkach transakcji i jej parametrach cenowych zostanie opublikowana w przyszłym tygodniu" - czytamy w weekendowym komunikacie.