Wczoraj ogłoszone zostały technologie, których twórcy przejdą serię szkoleń z zakresu finansów i prawa patentowego. W czerwcu dowiemy się, które będą promowane za granicą.
Z 59 zgłoszonych technologii 29 przeszło do drugiego etapu konkursu Ministerstwa Środowiska GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Do projektu zostały zaproszone firmy, które dysponują prośrodowiskowymi technologiami, ale brakuje im na przykład wiedzy z zakresu prawa patentowego lub po prostu środków na promocję.
– Poziom był wysoki. Wybrane technologie to w większości rozwiązania polskich małych i średnich przedsiębiorstw, z czego bardzo się cieszymy, bo zależy nam na ich promocji. Aż 11 pochodzi z obszaru odnawialnych źródeł energii. Pozostałe dotyczą m.in. gospodarki odpadami i wodno-ściekowej – mówi Agnieszka Kozłowska-Korbicz, koordynator projektu z Ministerstwa Środowiska.
Dodaje, że nie wszystkie pomysły mogły przejść do kolejnego etapu.
– Jeden projekt, który zaskoczył organizatorów, nie mógł znaleźć się w II etapie ze względu na fakt, że wynalazca – chociaż jest Polakiem – nie mieszka w Polsce i nie figuruje w KRS. Chodzi jednak o bardzo innowacyjne rozwiązanie i organizatorzy konkursu nie zamierzają tracić kontaktu z pomysłodawcą – tłumaczy Agnieszka Kozłowska-Korbicz.

Zobacz pełną treść: