statystyki

Przetargi: Firma ma prawo ufać, że system działa poprawnie

autor: Sławomir Wikariak02.06.2020, 08:29; Aktualizacja: 02.06.2020, 08:30
Jak wynika z orzecznictwa Krajowej Izby Odwoławczej, wykonawcy nie mogą ponosić tego negatywnych konsekwencji. Nie mają też obowiązku samodzielnego sprawdzania, czy zamawiający zamieścił na platformie nowe komunikaty.

Jak wynika z orzecznictwa Krajowej Izby Odwoławczej, wykonawcy nie mogą ponosić tego negatywnych konsekwencji. Nie mają też obowiązku samodzielnego sprawdzania, czy zamawiający zamieścił na platformie nowe komunikaty.źródło: DGP

Nie można winić przedsiębiorcy za to, że platforma zakupowa nie powiadomiła go o nowych wiadomościach od zamawiającego.

Część platform zakupowych wykorzystywanych do udzielania e-zamówień posiada funkcjonalność wysyłania powiadomień e-mailowych o zamieszczeniu na nich korespondencji skierowanej do wykonawców. Jeśli zamawiający zamieści wiadomość, to przedsiębiorcy otrzymują o tym informację na wskazany przez siebie e-mail. Problem w tym, że czasem coś się popsuje i powiadomienia te nie docierają. Jak wynika z orzecznictwa Krajowej Izby Odwoławczej, wykonawcy nie mogą ponosić tego negatywnych konsekwencji. Nie mają też obowiązku samodzielnego sprawdzania, czy zamawiający zamieścił na platformie nowe komunikaty.

‒ Nieprawidłowe działanie systemu i brak notyfikacji e-mailowych do wykonawcy o pismach zamieszczonych na platformie nie może w żaden sposób obciążać wykonawcy, w szczególności gdy zapisy regulaminu platformy wprost wskazują na istnienie takiej funkcjonalności – zgadza się z tym podejściem Adam Wiktorowski, prawnik i ekspert ds. zamówień publicznych.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane