statystyki

Restrukturyzacja dostosowana do koronawirusa

autor: Patryk Słowik23.04.2020, 08:27; Aktualizacja: 23.04.2020, 08:27
Z naszych informacji wynika, że trwają prace nad kształtem rozwiązań. Uczestniczy w nich kilka resortów oraz Prokuratoria Generalna RP. Ich efekt powinien być znany za kilka dni.

Z naszych informacji wynika, że trwają prace nad kształtem rozwiązań. Uczestniczy w nich kilka resortów oraz Prokuratoria Generalna RP. Ich efekt powinien być znany za kilka dni.źródło: ShutterStock

Przepisy prawa restrukturyzacyjnego muszą być dostosowane do większej liczby postępowań. A przedsiębiorcy powinni móc skorzystać z procedury, która nie będzie ich odstraszała. Takie wnioski pojawiły się w rządzie. Uznano, że w ramach kolejnego pakietu koronawirusowego trzeba zatem zmienić przepisy o oddłużaniu.

Z naszych informacji wynika, że trwają prace nad kształtem rozwiązań. Uczestniczy w nich kilka resortów oraz Prokuratoria Generalna RP. Ich efekt powinien być znany za kilka dni.

Zmiany mają mieć charakter techniczny. Kluczowa ma dotyczyć wprowadzenia uproszczonej procedury postępowania o zatwierdzenie układu. Będzie ona rozpoczynała się od samodzielnego obwieszczenia przez przedsiębiorcę jej rozpoczęcia w „Monitorze Sądowym i Gospodarczym”. Sąd tylko i aż będzie o tym informowany. Dniem układowym, który służy określeniu praw wierzycieli, ma być dzień publikacji obwieszczenia (obecnie dzień układowy przypada nie wcześniej niż trzy miesiące i nie później niż dzień przed dniem złożenia wniosku o zatwierdzenie układu).


Pozostało jeszcze 87% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane