Kwarantanna a handel w internecie. Sprzęt RTV/AGD zastąpił zakupy w aptekach

autor: Łukasz Wilkowicz26.03.2020, 07:45; Aktualizacja: 26.03.2020, 07:45
Spadki dotknęły początkowo trzech kategorii. Zakłady bukmacherskie opłacaliśmy rzadziej w związku z odwoływaniem imprez sportowych. Skoro ruch gwałtownie się zmniejszył, to nie dziwi, że o niemal 30 proc. obniżyła się liczba zakupów biletów i transportu. Dodatkowo o jedną czwartą spadła liczba transferów dokonywanych w ramach akcji charytatywnych.

Spadki dotknęły początkowo trzech kategorii. Zakłady bukmacherskie opłacaliśmy rzadziej w związku z odwoływaniem imprez sportowych. Skoro ruch gwałtownie się zmniejszył, to nie dziwi, że o niemal 30 proc. obniżyła się liczba zakupów biletów i transportu. Dodatkowo o jedną czwartą spadła liczba transferów dokonywanych w ramach akcji charytatywnych.źródło: ShutterStock

Czas kwarantanny przekłada się na zmianę potrzeb, które zaspokajamy dzięki handlowi w internecie.

Ogólnopolska kwarantanna skutkuje wzrostem popytu na te towary i usługi, które można kupić z domu, a spadkiem na te, które wymagają wyjścia na zewnątrz. – To, co dzieje się obecnie, może mieć przełożenie na przyspieszenie zmian w zachowaniach zakupowych konsumentów w dłuższej perspektywie. To, dziś nieco wymuszone, przejście na zakupy internetowe spowoduje szybszy wzrost kategorii zakupów w e-commerce kosztem tych tradycyjnych – ocenia Magdalena Kubisa, ekspert z Polskiego Standardu Płatności (PSP), operatora systemu Blik.

Dane PSP pozwalają zobaczyć, jak w drugim i trzecim tygodniu marca zmieniał się popyt na różne kategorie towarów i usług, za które można zapłacić zdalnie.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

  • qra566(2020-03-30 13:20) Zgłoś naruszenie 00

    jak siedze w tym domu to tylko przeglądam różne produkty w necie, już zdążyłam zamówić nowa suszarke i odkurzacz w me, dobrze że mają możliwośc dowozu do domu, kurier stoi z dala, płatność bezgotowkowa więc wszystko bezpiecznie ;)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Muniek(2020-04-02 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    Ja to sprzątałem dom całymi dniami, ale stwierdziłem że to dobra okazja na robota odkurzacza i zamieniłem takiego Bosha z funkcją mopa z media expert. Dobry sprzęcik!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane