statystyki

Kwiatkowski: Polska Wystawa Gospodarcza obali mit, że jesteśmy odtwórczy [WYWIAD]

autor: Grzegorz Osiecki16.01.2020, 08:36; Aktualizacja: 16.01.2020, 08:37
Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski i były marszałek Sejmu, poseł PiS Marek Kuchciński

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski i były marszałek Sejmu, poseł PiS Marek Kuchcińskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Darek Delmanowicz

Adam Kwiatkowski: Polska Wystawa Gospodarcza ma pokazać, jak wiele w gospodarce światowej udało się dzięki nam wynaleźć, zrealizować oraz jakie są nasze możliwości rozwoju.

Na jakim etapie jest prezydencka wystawa gospodarcza i kiedy możemy się jej spodziewać? 90. rocznica Powszechnej Wystawy Krajowej, która była dla prezydenta inspiracją, minęła w 2019 r.

Wydarzenie inaugurujące wystawę miało miejsce na jesieni 2018 r. na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Ponadto zapowiedź wystawy była prezentowana na Kongresie 590 w Jasionce k. Rzeszowa. Natomiast już dziś, 16 stycznia bieżącego roku, weźmiemy udział w wystawie „Od COP do Gospodarki 4.0” organizowanej przez Urząd Miasta Stalowej Woli, podczas której w specjalnej strefie zaprezentujemy wystawców Polskiej Wystawy Gospodarczej. Główną odsłonę wydarzenia planujemy natomiast na 2021 r.

Czemu taki odległy termin?

Polska Wystawa Gospodarcza to ważny i wieloaspektowy projekt, który przygotowujemy ze szczególną starannością. Dlatego m.in. podjęliśmy decyzję o odsunięciu w czasie głównej wystawy. Nie oznacza to jednak rezygnacji z projektu. Do momentu właściwej prezentacji będziemy realizować różne wydarzenia promujące PWG, takie, jak to wspomniane powyżej w Stalowej Woli.


Pozostało jeszcze 88% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane