statystyki

Kwiatkowski: Polska Wystawa Gospodarcza obali mit, że jesteśmy odtwórczy [WYWIAD]

autor: Grzegorz Osiecki16.01.2020, 08:36; Aktualizacja: 16.01.2020, 08:37
Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski i były marszałek Sejmu, poseł PiS Marek Kuchciński

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski i były marszałek Sejmu, poseł PiS Marek Kuchcińskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Darek Delmanowicz

Adam Kwiatkowski: Polska Wystawa Gospodarcza ma pokazać, jak wiele w gospodarce światowej udało się dzięki nam wynaleźć, zrealizować oraz jakie są nasze możliwości rozwoju.

Na jakim etapie jest prezydencka wystawa gospodarcza i kiedy możemy się jej spodziewać? 90. rocznica Powszechnej Wystawy Krajowej, która była dla prezydenta inspiracją, minęła w 2019 r.

Wydarzenie inaugurujące wystawę miało miejsce na jesieni 2018 r. na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Ponadto zapowiedź wystawy była prezentowana na Kongresie 590 w Jasionce k. Rzeszowa. Natomiast już dziś, 16 stycznia bieżącego roku, weźmiemy udział w wystawie „Od COP do Gospodarki 4.0” organizowanej przez Urząd Miasta Stalowej Woli, podczas której w specjalnej strefie zaprezentujemy wystawców Polskiej Wystawy Gospodarczej. Główną odsłonę wydarzenia planujemy natomiast na 2021 r.

Czemu taki odległy termin?

Polska Wystawa Gospodarcza to ważny i wieloaspektowy projekt, który przygotowujemy ze szczególną starannością. Dlatego m.in. podjęliśmy decyzję o odsunięciu w czasie głównej wystawy. Nie oznacza to jednak rezygnacji z projektu. Do momentu właściwej prezentacji będziemy realizować różne wydarzenia promujące PWG, takie, jak to wspomniane powyżej w Stalowej Woli.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane