statystyki

Od lipca PPK w dużych firmach. Jakie są pierwsze obserwacje?

05.09.2019, 10:11; Aktualizacja: 06.09.2019, 20:22
dokumenty

Na początku lipca ustawa o PPK objęła pierwszą grupę – największych pracodawców w Polsce, czyli firmy zatrudniające minimum 250 osób.źródło: ShutterStock

Na początku lipca ustawa o PPK objęła pierwszą grupę – największych pracodawców w Polsce, czyli firmy zatrudniające minimum 250 osób. Wielu z nich wybrało instytucję finansową i już operacyjnie wprowadza program. Jakie są pierwsze obserwacje?

W pierwszej fazie wprowadzenia programu przed dużym wyzwaniem nie tylko finansowym i logistycznym, ale też wizerunkowym i komunikacyjnym stanęło około trzech tysięcy firm. Wielu dyrektorów HR, członków zarządu czy dyrektorów finansowych zadaje więc sobie pytanie: jak najsprawniej przejść przez proces implementacji PPK. To właśnie z myślą o nich wraz z portalem ppk.info przygotowaliśmy tzw. mapę pracodawcy, która krok po kroku pokazuje, co oraz w jakiej kolejności należy zrobić. Taki rodzaj ściągawki jest niezwykle przydatny dla osób, które otrzymały zadanie operacyjnego wdrożenia PPK w swojej firmie – czyli np. zespołów HR i IT.

Co tydzień odbywamy kilkadziesiąt spotkań z pracodawcami, którzy stoją przed zadaniem uruchomienia pracowniczych planów kapitałowych. Mają oni sporo obaw, ale też wiele pytań, na które szukają odpowiedzi. Na wszystkie z nich staramy się odpowiadać i pomagać w podejmowaniu decyzji związanych z wdrożeniem programu. Wiele firm już wybrało dostawcę i rozpoczyna praktyczną część wdrożenia. To dobry moment, żeby dokonać pierwszych podsumowań. Z naszych rozmów z pracodawcami wynika, że najważniejsze dwa obszary, w których szukają oni wsparcia ze strony dostawcy PPK, to ograniczenie nakładu pracy związanego z operacyjnym wdrożeniem programu oraz pomoc w przeprowadzeniu pracowników przez proces wdrożenia oraz akcję informacyjną.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane