statystyki

Mapa rządowych inwestycji niczym kreatywna księgowość

autor: Tomasz Żółciak06.08.2019, 08:04; Aktualizacja: 06.08.2019, 08:08
Dane obejmują okres od 16 listopada 2015 r. do dziś, czyli niemal pełną kadencję rządu

Dane obejmują okres od 16 listopada 2015 r. do dziś, czyli niemal pełną kadencję rząduźródło: ShutterStock

Mazowsze, Małopolska i Śląsk – te trzy regiony dostały w tej kadencji najwięcej pieniędzy od rządu na inwestycje. Problem w tym, że można dyskutować o wielkości wykazywanych tam kwot i o tym, kto faktycznie je przyznał.

„Mapa Inwestycji – sprawdź, jakie inwestycje zrealizowano w Twojej gminie i ile kosztowały”: pod takim hasłem rząd reklamuje swoją nową usługę, uruchomioną na rządowym portalu Gov.pl. Pozwala ona sprawdzić, ile wydano zarówno na poziomie ogólnopolskim, jak i regionalnym. Interaktywna mapa pozwala zejść aż do poziomu gminy, aby zobaczyć, jakie inwestycje, o jakiej wartości i z jakim udziałem rządowego dofinansowania zostały oddane do użytku lub są w trakcie realizacji.

– Ogólna wartość prezentowanych przedsięwzięć to prawie 561 mld zł. Dofinansowanie z budżetu państwa to ponad 453,5 mld zł – wskazywał premier Mateusz Morawiecki, prezentując mapę. – Od chwili przejęcia władzy przez obecny rząd z funduszy rządowych zrealizowaliśmy 40,8 tys. projektów gminnych, 4,4 tys. powiatowych, ponad 2 tys. wojewódzkich i 2,8 tys. ogólnopolskich – dodał.


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane