MiG-i mogą nie wrócić do służby. Same F-16 nie obronią polskiego nieba

autor: Maciej Miłosz06.08.2019, 07:45; Aktualizacja: 06.08.2019, 07:50
Oficjalnie nie podano przyczyny marcowej katastrofy, a MiG-29 mają zakaz lotów

Oficjalnie nie podano przyczyny marcowej katastrofy, a MiG-29 mają zakaz lotówźródło: ShutterStock

W gotowości bojowej jest zaledwie 20 proc. z 48 amerykańskich myśliwców, jakimi dysponujemy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • Zoom(2019-08-06 08:16) Zgłoś naruszenie 414

    Ten texst pisany jest na zlecenie Kremla...? Info niejawne?

    Odpowiedz
  • Gość(2019-08-06 08:33) Zgłoś naruszenie 31

    Polecą dymisje w tym miesiącu w lotnictwie !!!!!

    Odpowiedz
  • Maxx(2019-08-06 10:08) Zgłoś naruszenie 34

    F -16 też bo to złom

    Odpowiedz
  • Przecież(2019-08-06 11:03) Zgłoś naruszenie 62

    Plaszczak obiecał supernowoczesne 5-generacji F-35 .... określone przez amerykańskiego ministra obrony jako "g... warte".

    Odpowiedz
  • pacyfista(2019-08-06 11:41) Zgłoś naruszenie 61

    proponuję zostawic tylko kompanie honorowa przed GROBEM NIEZNANEGO ŻÓLNIERZA. Tak to jest jak do dowodzeniem wojskiem dorwali sie siemoniaki macierewicze plaszczaki i cholera wie jaki jeszcze czort. kacapy jak pzryjdzie co do czego to ******* nas czapkami gdyz to juz nie 1920 rok. nie to szkolenie ,nie ci ludzie a o sprzecie lepiej zapomnieć.

    Odpowiedz
  • WR(2019-08-06 13:23) Zgłoś naruszenie 61

    DWA (słownie: DWA) sprawne F16 z 48 zakupionych? Uszczypnijcie mnie...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sceptolog(2019-08-06 16:45) Zgłoś naruszenie 41

    Rządzą państwem ludzie o mentalności sprzedawców używanych aut. Od jednej katastrofy do drugiej - ważne żeby przetrwać przy żłobie bez ponoszenia konsekwencji za złe decyzje lub ich brak ...

    Odpowiedz
  • Janusz(2019-08-06 21:11) Zgłoś naruszenie 10

    Pan D. T. poinformował wszystkich o rabatach na zakup amerykańskich samolotów przy likwidacji będących w służbie post radzieckich. Z rabatem starczy na 6 F-35. Będzie na defiladę.

    Odpowiedz
  • qwerty(2019-08-07 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    Czy brak sprawności spowodowany jest liczbą awarii czy brakiem pieniędzy na naprawy? To zasadnicza różnica. Samoloty mogą być niesprawne bo wojsko oszczędza na naprawach. Kiedyś jak mieliśmy dużo sprzętu to mechanicy przeznaczali kilka sztuk na części. Teraz tak się nie da, a części drogie.

    Odpowiedz