statystyki

Ruch na liście strategicznych spółek państwowych. Oto podmioty, które zyskują na znaczeniu

autor: Julita Żylińska23.07.2019, 07:51; Aktualizacja: 23.07.2019, 08:08
Według projektu do zestawienia mają być dodane Polska Grupa Lotnicza S.A., Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. i Totalizator Sportowy, któremu powierzono monopol państwa w grach hazardowych (w zakresie wynikającym z ustawy o grach hazardowych).

Według projektu do zestawienia mają być dodane Polska Grupa Lotnicza S.A., Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. i Totalizator Sportowy, któremu powierzono monopol państwa w grach hazardowych (w zakresie wynikającym z ustawy o grach hazardowych).źródło: ShutterStock

Do wykazu mają trafić Polska Grupa Lotnicza i spółka odpowiedzialna za budowę centralnego lotniska. Wypadną KHW i PLL LOT.

Do 24 lipca br. resorty mogą zgłaszać uwagi do projektu rozporządzenia prezesa Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenia w sprawie określenia wykazu spółek o istotnym znaczeniu dla gospodarki państwa (Dz.U. z 2017 r. poz. 95). Spółek z tej listy nie można sprzedać.

Według projektu do zestawienia mają być dodane Polska Grupa Lotnicza S.A., Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. i Totalizator Sportowy, któremu powierzono monopol państwa w grach hazardowych (w zakresie wynikającym z ustawy o grach hazardowych). Wykreślony ma natomiast zostać Katowicki Holding Węglowy S.A., który został przejęty przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń S.A. Opuścić listę ma też PLL LOT S.A.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane