statystyki

Ruch na liście strategicznych spółek państwowych. Oto podmioty, które zyskują na znaczeniu

autor: Julita Żylińska23.07.2019, 07:51; Aktualizacja: 23.07.2019, 08:08
Według projektu do zestawienia mają być dodane Polska Grupa Lotnicza S.A., Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. i Totalizator Sportowy, któremu powierzono monopol państwa w grach hazardowych (w zakresie wynikającym z ustawy o grach hazardowych).

Według projektu do zestawienia mają być dodane Polska Grupa Lotnicza S.A., Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. i Totalizator Sportowy, któremu powierzono monopol państwa w grach hazardowych (w zakresie wynikającym z ustawy o grach hazardowych).źródło: ShutterStock

Do wykazu mają trafić Polska Grupa Lotnicza i spółka odpowiedzialna za budowę centralnego lotniska. Wypadną KHW i PLL LOT.

Do 24 lipca br. resorty mogą zgłaszać uwagi do projektu rozporządzenia prezesa Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenia w sprawie określenia wykazu spółek o istotnym znaczeniu dla gospodarki państwa (Dz.U. z 2017 r. poz. 95). Spółek z tej listy nie można sprzedać.

Według projektu do zestawienia mają być dodane Polska Grupa Lotnicza S.A., Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. i Totalizator Sportowy, któremu powierzono monopol państwa w grach hazardowych (w zakresie wynikającym z ustawy o grach hazardowych). Wykreślony ma natomiast zostać Katowicki Holding Węglowy S.A., który został przejęty przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń S.A. Opuścić listę ma też PLL LOT S.A.


Pozostało jeszcze 86% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane