statystyki

SN: Nieuczciwych praktyk nie ściga się po roku od ich zaprzestania

autor: Szymon Cydzik17.07.2019, 18:00; Aktualizacja: 17.07.2019, 18:19
sąd najwyższy

sąd najwyższyźródło: ShutterStock

Sąd Najwyższy uchylił wczoraj decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdzającą nadużywanie pozycji dominującej przez gminę Sucha Beskidzka.

Decyzją z 30 grudnia 2013 r. prezes UOKiK nakazał gminie zapłacić 8700 zł za naruszenie art. 9 ustawy z 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 369). Za praktykę ograniczającą konkurencję uznał nadużywanie przez Suchą Beskidzką pozycji dominującej na lokalnym rynku hurtowego odbioru i oczyszczania ścieków z sąsiednich gmin (Maków Podhalański i Stryszawa) i narzucanie zawyżonych cen.

Gmina odwołała się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ten jednak oddalił odwołanie. Decyzję tę podtrzymał także sąd Apelacyjny w Warszawie. Sprawa dotarła do Sądu Najwyższego, który uchylił wyrok II instancji i zmienił postanowienie I, uchylając w całości decyzję prezesa UOKiK.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane