Kylie Jenner została najmłodszą w historii osobą z majątkiem wartym miliard dolarów, co zawdzięcza Kylie Cosmetics, firmie kosmetycznej, którą stworzyła i samodzielnie wypromowała za pomocą Instagrama. Kylie jest najmłodszą przedstawicielką imperium Kardashian-Jenner. Jej przyrodnia siostra Kim Kardashian West wykorzystała atrybuty swojej urody, by zdobyć sławę i pieniądze w epoce reality shows i social mediów.
Na tegorocznej liście najbogatszych ludzi świata magazynu „Forbes” Kylie Jenner zajęła 2057. miejsce. Dla przypomnienia: członkini rodziny Kardashian-Jenner ma zaledwie 21 lat. Gdy miała 10 lat, wystąpiła po raz pierwszy w reality show „Z kamerą u Kardashianów”, który był emitowany w ponad 160 krajach. Jej sukces pokazuje, jak istotny staje się problem nierówności szans w dzisiejszym świecie.
Sukces Kardashianów wynika przede wszystkim z kapitału społecznego, który zapewnili im rodzice. Robert Kardashian był przyjacielem O.J. Simpsona, sportowca i głównego bohatera największej amerykańskiej afery sądowej lat 90. Transmitowana na żywo rozprawa sądowa sprawiła, że broniący Simpsona Kardashian sam stał się prawnikiem celebrytą. Stąd prosta droga do jednego z pierwszych reality shows przełomu milleniów.