Nowe przepisy dotyczące minimalnej odległości ferm od budynków mieszkalnych

autor: Patryk Słowik01.04.2019, 09:00; Aktualizacja: 01.04.2019, 09:00
rolnik, rolnictwo, krowa, hodowla

Czy to oznacza, że pomysł ministerstwa jest absurdalny?źródło: ShutterStock

Nowo tworzone duże fermy będą musiały być oddalone o co najmniej 500 metrów od zabudowy mieszkaniowej. Przepisy nie obejmą za to zasmradzającego życie przemysłu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • frank(2019-04-01 10:23) Zgłoś naruszenie 52

    Na odory najlepsze są perfumy.W UE tam gdzie występują odory stosuje się perfumy.W Polsce też taki obowiązek powinien być wprowadzony.

    Odpowiedz
  • DZIKI KRAJ ?(2019-04-01 15:46) Zgłoś naruszenie 31

    Obowiązkowe odległości śmierdzieli , powinny być wprowadzone, ale nie tylko od istniejącej, czy planowanej zabudowy mieszkalnej, ale także od granicy wszystkich działek nie będących własnością inwestora obiektów "smrodliwych" - gdyż takie chlewy wybudowane np. przy mojej działce zasadniczo zniszczyłyby możliwości jej wykorzystania i jej wartość majątkową - to chyba wszyscy powinni rozumieć.

    Odpowiedz
  • 1 km.(2019-04-01 15:50) Zgłoś naruszenie 43

    OBIEKTY ŚMIERDZĄCE POWINNY BYĆ BUDOWANE W POLU, w odległości minimum 1000 m , od wiosek i dróg publicznych.

    Odpowiedz
  • małe tez śmierdzą !(2019-04-01 15:58) Zgłoś naruszenie 40

    czytamy w artykule, o odległościach obiektów dużych i średnich , a co z małymi obiektami śmierdzącymi ?

    Odpowiedz
  • sprawiedliwie ?(2019-04-01 16:09) Zgłoś naruszenie 30

    Wydaje się, że w przypadku planowanej budowy śmierdziela w sąsiedztwie cudzej działki niezabudowanej budynkiem mieszkalnym, prawo powinno dopuszczać możliwość zawarcia pisemnej dowolnej umowy między stronami , bez możliwości jakiejkolwiek ingerencji władzy , gdzie np. po zapłaceniu umówionej kwoty pieniędzy, inwestor mógłby budować śmierdziela na określonych w takiej umowie warunkach.

    Odpowiedz
  • x 2 = ok.(2019-04-01 16:51) Zgłoś naruszenie 30

    Proponowane odległości należałoby przemnożyć x 2.

    Odpowiedz
  • mark(2019-04-01 20:10) Zgłoś naruszenie 30

    A co dadzą tego typu ograniczenia, gdy fermy swobodnie skupują pola wokół i pod hasłem nawożenia wywożą na nie ********** Mieszkam w 20-tysięcznym mieście regularnie zasmradzanym przez fermę z ... sąsiedniej miejscowości. Przy niekorzystnym kierunku wiatru odległość 5 km niczego nie daje. A ********* wywożą regularnie od wiosny do jesieni ... w każdy weekend.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz