statystyki

Nikt nie przyznaje się do wyceny EGB Investmens

autor: Bartek Godusławski11.03.2019, 07:12; Aktualizacja: 11.03.2019, 07:39
Prokuratorzy zarzucają m.in. Konradowi K. oraz byłym menedżerom Altusa, że transakcja zakupu EGB była ustawką. Z naszych ustaleń wynika, że śledczy opierają się w tej sprawie m.in. na wyjaśnieniach byłego prezesa GetBacku, innych osób oraz na zabezpieczonych e-mailach.

Prokuratorzy zarzucają m.in. Konradowi K. oraz byłym menedżerom Altusa, że transakcja zakupu EGB była ustawką. Z naszych ustaleń wynika, że śledczy opierają się w tej sprawie m.in. na wyjaśnieniach byłego prezesa GetBacku, innych osób oraz na zabezpieczonych e-mailach.źródło: ShutterStock

Były prezes GetBacku nie ukrywał, że zależało mu na wysokiej cenie zakupu konkurencyjnego windykatora. Przyznawał też, że nie wierzył w ekonomiczny sens transakcji.

źródło: DGP

Transakcja zakupu przez GetBack konkurencyjnej spółki EGB Investments wciąż budzi wiele kontrowersji. Według prokuratury to największa szkoda majątkowa, jaką wyrządzono wrocławskiemu windykatorowi, a śledczy szacują ją na ok. 160 mln zł. Zarzuty za transakcję mają m.in. były prezes spółki Konrad K. oraz dwóch byłych menedżerów Altus TFI: były prezes Piotr Osiecki i Jakub Ryba, były członek zarządu (dwaj ostatni nie przyznają się). Altus sprzedał EGB w imieniu piętnastu funduszy inwestycyjnych za blisko 208 mln zł w 2017 r.


Pozostało jeszcze 91% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • To mały Pikuś(2019-03-11 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    Na początku lat 90tych śmiesznie wyceniano spółki giełdowe przed ich prywatyzacją i publiczną emisją akcji... kto przy tym był to ma ubaw po pachy. Ale takie były czasy. Zero wiedzy i dyletanctwo maklerów po 3 miesięcznym kursie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane