statystyki

Nikt nie przyznaje się do wyceny EGB Investmens

autor: Bartek Godusławski11.03.2019, 07:12; Aktualizacja: 11.03.2019, 07:39
Prokuratorzy zarzucają m.in. Konradowi K. oraz byłym menedżerom Altusa, że transakcja zakupu EGB była ustawką. Z naszych ustaleń wynika, że śledczy opierają się w tej sprawie m.in. na wyjaśnieniach byłego prezesa GetBacku, innych osób oraz na zabezpieczonych e-mailach.

Prokuratorzy zarzucają m.in. Konradowi K. oraz byłym menedżerom Altusa, że transakcja zakupu EGB była ustawką. Z naszych ustaleń wynika, że śledczy opierają się w tej sprawie m.in. na wyjaśnieniach byłego prezesa GetBacku, innych osób oraz na zabezpieczonych e-mailach.źródło: ShutterStock

Były prezes GetBacku nie ukrywał, że zależało mu na wysokiej cenie zakupu konkurencyjnego windykatora. Przyznawał też, że nie wierzył w ekonomiczny sens transakcji.

źródło: DGP

Transakcja zakupu przez GetBack konkurencyjnej spółki EGB Investments wciąż budzi wiele kontrowersji. Według prokuratury to największa szkoda majątkowa, jaką wyrządzono wrocławskiemu windykatorowi, a śledczy szacują ją na ok. 160 mln zł. Zarzuty za transakcję mają m.in. były prezes spółki Konrad K. oraz dwóch byłych menedżerów Altus TFI: były prezes Piotr Osiecki i Jakub Ryba, były członek zarządu (dwaj ostatni nie przyznają się). Altus sprzedał EGB w imieniu piętnastu funduszy inwestycyjnych za blisko 208 mln zł w 2017 r.


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • To mały Pikuś(2019-03-11 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    Na początku lat 90tych śmiesznie wyceniano spółki giełdowe przed ich prywatyzacją i publiczną emisją akcji... kto przy tym był to ma ubaw po pachy. Ale takie były czasy. Zero wiedzy i dyletanctwo maklerów po 3 miesięcznym kursie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane