Gołębia grypa na poczcie. Kurdziel: 1 tys. zł podwyżki dla listonoszy spowoduje zapaść płynności finansowej

autor: Elżbieta Rutkowska07.03.2019, 07:21; Aktualizacja: 07.03.2019, 08:00
Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej, odpowiedzialny m.in. za pracę listonoszy

Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej, odpowiedzialny m.in. za pracę listonoszyźródło: DGP

- Roczne wydatki ponoszone przez gospodarstwo domowe na listy to 70,87 zł. Po zmianach będzie o 9 zł więcej. W ciągu dwóch lat cena listu wzrosła w 18 krajach, tylko w 10 stawki się nie zmieniły - mówi Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej, odpowiedzialny m.in. za pracę listonoszy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • ABC(2019-03-07 13:42) Zgłoś naruszenie 100

    Wyobraźmy sobie że bank sprzedaje pieczywo lub prasę ! Czy WIZERUNEK będzie cierpiał ? Pytanie retoryczne. Drugą sprawą jest estetyka na pocztach. Pomieszanie religijnych przedmiotów, gazet z poradnikami, zniczami a w dodatku te narodowe symbole flagi, szaliki etc. ... Co to jest !? Skupcie się na usługach pocztowych, a nie na handlu "mixem" wszystkiego co wpadnie komuś do głowy.

    Odpowiedz
  • SM(2019-03-07 14:52) Zgłoś naruszenie 100

    Kierownictwo PP potrafi tylko narzekać i jęczeć jak to mają cieżko. Jak im Inpost podebrał kontrakt na dostarczanie listów urzędowych - narzekanie, listonosze chcą podwyżek - narzekanie. A GDZIE JAKOŚĆ USŁUG??? Za list polecony zapłaciłem ostatnio raptem 2 zł mniej niż za paczkomat Inpost i tu hit sezonu: list który powinien dojśc w max 3 robocze doszedł po 2,5 tygodnia, w obrębie tego samego miasta (sic!). Zapłaćcie godnie listonoszom i skoncentrujcie się na należytej jakości usług zamiast na sprzedaży pseudopatriotycznej makulatury w oddziałach, bo na razie nadajecie się tylko do odstrzału.

    Odpowiedz
  • jajakobyły(2019-03-07 20:43) Zgłoś naruszenie 10

    i nareszcie padnie ta przechowalnia nomenklatury , bo usługi są do zupy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nico(2019-03-08 09:29) Zgłoś naruszenie 80

    Ten koles to jeden wielki klamca srednia placa listonosza to 2500 brutto !!!!

    Odpowiedz
  • Listonosz Lodz(2019-03-08 11:14) Zgłoś naruszenie 60

    3500 🤣😂 Po 3 latach pracy jako listonosz nawet 2000 na reke nie mam z dodatkami :) Chlopaki z ponad 20letnim stazem maja 2500 na reke. Kto podaje te dane inskad je bierze. To kłamstwo! Nasze wynagrodzenie to praktycznie najnizsza krajowa

    Odpowiedz
  • M(2019-03-08 11:27) Zgłoś naruszenie 40

    Wynagrodzenie brutto to 2450 zł. A premia jakościowa to 230 zł brutto. Natomiast premia zadaniowa to mit, bo mało który listonosz jest w stanie wyrobić narzucony plan sprzedaży gazet, grześków,itp. a dodatkowo jeszcze cały urząd musi wyrobić plan żeby była premia. Czyli jedna wielka ściema.!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • M(2019-03-08 11:30) Zgłoś naruszenie 50

    Proponuję Panu Kurdzielowi 3,5 tys. brutto. Na pewno się ucieszy.

    Odpowiedz
  • Listonosz(2019-03-08 14:35) Zgłoś naruszenie 20

    Nie wyklucza podwyzek. A kto w grudniu powiedzial, ze premii swiatecznej nie ma w ogóle i podwyzek w 2019 nie bedzie? (żal, firmy daja po 500-1000na święta,?podwyzki od poczatku roku po 400zl bo wszystko drozeje, a tu Pan gada sobie bzdury w wywiadzie ze zarabiamy po 3500. Chyba liczac jego pensje do średniej. Jak ja czy inni listonosze zarabialiby 3500 to zamknęliby ***** i zasuwali a nie o strajku mysleli zeby miec za co rodziny utrzymac. Co raz więcej dobrych listoniwzt odchodzi bo za glodowa pensje nikt nie Ch e pracowqc i w końcu PP padnie zatrudniajac ukraincow i więźniów

    Odpowiedz