statystyki

Piramida trochę inna niż wszystkie. Kulisy afery W Investments

autor: Łukasz Wilkowicz06.03.2019, 07:36; Aktualizacja: 06.03.2019, 08:08
Afera W Investments to nie pierwsza piramida finansowa, z jaką mieliśmy do czynienia w ostatnich latach

Afera W Investments to nie pierwsza piramida finansowa, z jaką mieliśmy do czynienia w ostatnich latachźródło: ShutterStock

W fundusze W Investments były zaangażowane licencjonowane podmioty: dom maklerski, towarzystwo funduszy inwestycyjnych i banki.

Prawie dwa lata po pierwszym tekście DGP, w którym opisywaliśmy problemy nabywców certyfikatów funduszy W Investments, doszło do pierwszych zatrzymań w tej sprawie.

”Poznańskie CBA zatrzymało 11 osób, które w latach 2012–2017 stworzyły zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie całego kraju. W toku śledztwa ustalono, że zatrzymani zarządzali czterema funduszami inwestycyjnymi zamkniętych aktywów niepublicznych. W wyniku działania grupy ponad 2000 osób straciło 600 mln zł. Natomiast szkody w mieniu funduszy oszacowano na co najmniej 90 mln zł„ – poinformowało wczoraj Centralne Biuro Antykorupcyjne.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • m(2019-03-06 17:00) Zgłoś naruszenie 40

    W te fundusze zamieszane są banki, lasy państwowe, f-sze polskich hierarchów KrK /słupów w RP nie brak/, struktura ich była taka , że nawet banki i Domy Maklerskie nie wiedziały jak przepływa gotówka. Jednym słowem biznes w rodzaju Srebrnej i chyba prawo jest tak ułożone, że umożliwia kanty fundacjom, zarządzającym funduszami, bankom. Nasi posłowie nie wiedzą jakie skutki dają przepisy ustawy. Albo świadomie takie wprowadzili- najpierw wyzuto ludzi z pracy, umożliwiono wprow .lichwy, nie wprow .ustawy reprywatyz., przejmowane są mieszkania za grosze, zwracane kamienice, choć właściciel w nie nie inwestował przez pól wieku, kłamanie i oszukiwanie jest uważane za zaletę.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane