statystyki

Piramida trochę inna niż wszystkie. Kulisy afery W Investments

autor: Łukasz Wilkowicz06.03.2019, 07:36; Aktualizacja: 06.03.2019, 08:08
Afera W Investments to nie pierwsza piramida finansowa, z jaką mieliśmy do czynienia w ostatnich latach

Afera W Investments to nie pierwsza piramida finansowa, z jaką mieliśmy do czynienia w ostatnich latachźródło: ShutterStock

W fundusze W Investments były zaangażowane licencjonowane podmioty: dom maklerski, towarzystwo funduszy inwestycyjnych i banki.

Prawie dwa lata po pierwszym tekście DGP, w którym opisywaliśmy problemy nabywców certyfikatów funduszy W Investments, doszło do pierwszych zatrzymań w tej sprawie.

”Poznańskie CBA zatrzymało 11 osób, które w latach 2012–2017 stworzyły zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie całego kraju. W toku śledztwa ustalono, że zatrzymani zarządzali czterema funduszami inwestycyjnymi zamkniętych aktywów niepublicznych. W wyniku działania grupy ponad 2000 osób straciło 600 mln zł. Natomiast szkody w mieniu funduszy oszacowano na co najmniej 90 mln zł„ – poinformowało wczoraj Centralne Biuro Antykorupcyjne.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • m(2019-03-06 17:00) Zgłoś naruszenie 40

    W te fundusze zamieszane są banki, lasy państwowe, f-sze polskich hierarchów KrK /słupów w RP nie brak/, struktura ich była taka , że nawet banki i Domy Maklerskie nie wiedziały jak przepływa gotówka. Jednym słowem biznes w rodzaju Srebrnej i chyba prawo jest tak ułożone, że umożliwia kanty fundacjom, zarządzającym funduszami, bankom. Nasi posłowie nie wiedzą jakie skutki dają przepisy ustawy. Albo świadomie takie wprowadzili- najpierw wyzuto ludzi z pracy, umożliwiono wprow .lichwy, nie wprow .ustawy reprywatyz., przejmowane są mieszkania za grosze, zwracane kamienice, choć właściciel w nie nie inwestował przez pól wieku, kłamanie i oszukiwanie jest uważane za zaletę.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane