Pomysły na naprawę śmieciowego rynku. Branża odpadowa będzie walczyć o zmiany w zasadach in-house

autor: Jakub Pawłowski14.02.2019, 07:54; Aktualizacja: 14.02.2019, 08:54
Chodzi o to, by nie dopuścić do sytuacji, gdy taka spółka jest jedynie pośrednikiem wykonującym usługi dla spółki matki.

Chodzi o to, by nie dopuścić do sytuacji, gdy taka spółka jest jedynie pośrednikiem wykonującym usługi dla spółki matki.źródło: ShutterStock

Branża odpadowa szykuje się na prawdziwą parlamentarną batalię o zmiany w zasadach in-house. Znamy pierwsze propozycje, które mają przywrócić zachwianą konkurencję.

Czas najwyższy skorygować wypaczony rynek, na którym zlecenia z wolnej ręki – zamiast pozostać wyjątkiem stosowanym w uzasadnionych ekonomicznie przypadkach – stały się preferowaną przez samorządy normą. Pod takim bojowym zawołaniem podpisują się dziś firmy z branży odpadowej, dla których projekt nowych przepisów o zamówieniach publicznych okazał się dużym rozczarowaniem.

Skąd tak ostre sądy? Przygotowany przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii dokument nie spełnił pokładanych w nim nadziei i zamiast przywrócić zachwianą na rynku komunalnym konkurencyjność, cementuje zastane, niekorzystne dla prywatnych firm status quo – przekonują.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane