statystyki

Pomysły na naprawę śmieciowego rynku. Branża odpadowa będzie walczyć o zmiany w zasadach in-house

autor: Jakub Pawłowski14.02.2019, 07:54; Aktualizacja: 14.02.2019, 08:54
Chodzi o to, by nie dopuścić do sytuacji, gdy taka spółka jest jedynie pośrednikiem wykonującym usługi dla spółki matki.

Chodzi o to, by nie dopuścić do sytuacji, gdy taka spółka jest jedynie pośrednikiem wykonującym usługi dla spółki matki.źródło: ShutterStock

Branża odpadowa szykuje się na prawdziwą parlamentarną batalię o zmiany w zasadach in-house. Znamy pierwsze propozycje, które mają przywrócić zachwianą konkurencję.

Czas najwyższy skorygować wypaczony rynek, na którym zlecenia z wolnej ręki – zamiast pozostać wyjątkiem stosowanym w uzasadnionych ekonomicznie przypadkach – stały się preferowaną przez samorządy normą. Pod takim bojowym zawołaniem podpisują się dziś firmy z branży odpadowej, dla których projekt nowych przepisów o zamówieniach publicznych okazał się dużym rozczarowaniem.

Skąd tak ostre sądy? Przygotowany przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii dokument nie spełnił pokładanych w nim nadziei i zamiast przywrócić zachwianą na rynku komunalnym konkurencyjność, cementuje zastane, niekorzystne dla prywatnych firm status quo – przekonują.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane