statystyki

Ekonomia. Co nas czeka w najbliższym czasie

autor: Łw04.02.2019, 07:56; Aktualizacja: 04.02.2019, 10:51
W czwartek poznamy wynik posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej Banku Anglii. W związku ze zbliżającym się momentem opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej analitycy nie spodziewają się zmian stóp procentowych (główna stopa wynosi 0,75 proc.). Będą się natomiast bacznie przyglądać nowym prognozom makroekonomicznym. Będzie to ostatni raport o inflacji Banku Anglii przed brexitem.

W czwartek poznamy wynik posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej Banku Anglii. W związku ze zbliżającym się momentem opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej analitycy nie spodziewają się zmian stóp procentowych (główna stopa wynosi 0,75 proc.). Będą się natomiast bacznie przyglądać nowym prognozom makroekonomicznym. Będzie to ostatni raport o inflacji Banku Anglii przed brexitem.źródło: ShutterStock

Tydzień rozpocznie się od publikacji Narodowego Banku Polskiego na temat perspektyw rynku kredytowego: wyników ankiety wśród przewodniczących komitetów kredytowych banków. Pokażą one oczekiwania bankowców co do rozwoju głównych segmentów rynku: hipotek, kredytów konsumpcyjnych oraz finansowania firm.

W poniedziałek sprawozdanie finansowe za IV kw. ub.r. opublikuje Alphabet, właściciel wyszukiwarki Google. Inne duże amerykańskie spółki, które przedstawią swoje wyniki w tym tygodniu, to Walt Disney (we wtorek), General Motors (w środę) oraz Twitter i Philip Morris Int. (w czwartek). Krajowe spółki podsumowują rok wolniej – z liczących się firm wyniki poda jedynie Bank Millennium – we wtorek.

Na wtorek przewidziane jest coroczne przemówienie prezydenta Stanów Zjednoczonych na temat stanu państwa. Tym razem ma ono miejsce w cieniu sporu między Donaldem Trumpem a demokratami o budowę muru, który miałby oddzielić USA od Meksyku. Na początku roku z powodu tego sporu doszło do kilkutygodniowego ograniczenia działalności administracji federalnej.

T ego samego dnia publikowane będą finalne styczniowe wskaźniki PMI (indeksy menedżerów logistyki) w sektorze usługowym dla największych gospodarek. Będzie to kolejna wskazówka. Według wstępnych danych w Stanach Zjednoczonych PMI dla usług obniżył się o 0,2 pkt, do 54,2 pkt, a w strefie euro spadł o 0,4 pkt, do 50,8 pkt – najniższego poziomu od niemal 5,5 roku.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane