statystyki

Szef KNF na dywaniku u posłów, senatora Grzegorza Biereckiego oraz prezesa banku, któremu nie dał zgody na działalność

autor: Bartek Godusławski30.01.2019, 07:39; Aktualizacja: 30.01.2019, 07:42
Gregorz Bierecki

Gregorz Biereckiźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Pod koniec listopada ubiegłego roku nadzór nie dał zgody na uruchomienie nowego zrzeszenia dla spółdzielców pod szyldem Polskiego Banku Apeksowego (PBA). Z ustaleń DGP wynika, że dwa tygodnie po odmownej decyzji w sprawie licencji dla PBA na dywanik prezydium sejmowej komisji finansów publicznych trafili nowy szef KNF Jacek Jastrzębski i przedstawiciele trzech departamentów jego urzędu. Spotkanie miało miejsce 12 grudnia. Zaproszenie wystosował przewodniczący sejmowej komisji poseł Andrzej Szlachta.

– Przedmiotem obrad prezydium wskazanym w zaproszeniu była informacja przewodniczącego KNF na temat odmowy wydania zezwolenia na rozpoczęcie działalności przez PBA oraz kwestia przyszłości bankowości spółdzielczej w Polsce. W zaproszeniu wskazano, że w posiedzeniu wezmą udział przedstawiciele Ministerstwa Finansów oraz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego – potwierdza nasze ustalenia KNF.

Na spotkanie, nieoczekiwanie dla części uczestników, zaproszeni zostali prezes PBA Anna Zwierzchowska i senator Grzegorz Bierecki. Posiedzenia prezydium są zamknięte, a KNF rozpatrywała wtedy odwołanie od decyzji o nieprzyznaniu bankowi zgody na działalność.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (10)

 • emeryt(2019-01-30 11:02) Zgłoś naruszenie 131

  Jaki cel miało zaproszenie przewodniczącego sejmowej komisji - tak znakomitych gości ? Finanse dla PIS to oczywista -oczywistość i nikt mi nie powie " że białe to białe a czarne to czarne " Jeszcze nie jedno wyjdzie przed i po wyborach....................

  Odpowiedz
 • szary obywatel (2019-01-30 11:28) Zgłoś naruszenie 121

  Bierecki i wszystko jasne ha ha

  Odpowiedz
 • T1000(2019-01-30 10:44) Zgłoś naruszenie 110

  W tym reżimie wszystko jest zamknięte, tajne, niepubliczne i tajemnicze.

  Odpowiedz
 • bee(2019-01-30 12:55) Zgłoś naruszenie 110

  Aż tylu wierzy, że PiS nie przejdzie w następnych wyborach. Ludzie powiązani z PiS i kościołem śmierdzą emocjonalnie tym samym czym ludzie NSDAP po wygraniu wyborów. Cwaniactwo, arogancja, hipokryzja, pogarda dla nie naszych i patriotyzm dla ubogich.

  Odpowiedz
 • Valdemort(2019-01-30 10:38) Zgłoś naruszenie 113

  nowy wałek prezesa gumofilców - wciąż mało koryta? Skok na system bankowy został zahamowany, KNF już nie daje możliwości, prezesowi nie wychodzi geszeft ze Srebrną, SKOK Biereckiego zaczyna śmierdzieć, to tworzymy pseudobank PBA. To po prostu panika przed zatonięciem i strach przed pociągnięciem do odpowiedzialności po przegranych wyborach - a potem trzeba z czegoś żyć.

  Odpowiedz
 • Prorok(2019-01-30 12:22) Zgłoś naruszenie 81

  D ..na zmiana w całej okazałości. Tak trzymać , a jesienią zostaniecie rozliczeni. a potem będzie coraz gorzej!!!!

  Odpowiedz
 • Kto tu(2019-01-30 14:19) Zgłoś naruszenie 40

  ... kogo powinien przywoływać na dywanik ???

  Odpowiedz
 • Czy PIS o tym nie wie(2019-02-01 10:20) Zgłoś naruszenie 20

  a czemu na dywanik nie wezwano zarzadu Krajowej Rady Spoldzielczej z ulJasnej w Warszaweie?TO TEJ CZAPIE podlegaja wszystkie piony spoldzielcze w Polsce.

  Odpowiedz
 • apropos(2019-02-01 10:17) Zgłoś naruszenie 10

  Banki spoldzielcze to POstkomuna,relikt socjalizmu i komunizmu.Chodz generalnie sa potrzebne,ale nie ma komu zakladac je od nowa na zdrowych ekonomicznych zasadach.

  Odpowiedz
 • Karusin(2019-01-31 11:03) Zgłoś naruszenie 11

  Czytam , oglądam i wydaje mi się że rozumiem . Co się w tej Polsce dzieje . Władza to zlodzieje , oszuści, komentatorzy i nie chce już bardziej tego tałatajstwa nazywać. Przecież to ludzie bez przyzwoitości. W TV udają mądrych robiących dobre uczynki dla narodu . A oni stworzyli piekło którym zarządzają. Czuja się bezkarni z naszych pieniędzy kradną dla siebie na zapas na wiele lat . Przewidują odsunięcie od koryta a wtedy żłób dalej będzie pełny. Kaczyński przez lata robił przekręty by dojść do takiego majątku. Czy jest ktoś kto sprawdzi ile w tym było szwindlu. Czy ktoś coś z tym zrobi ? Szczęśliwi Ci co wyjechali z tego kraju .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane