statystyki

Szef KNF na dywaniku u posłów, senatora Grzegorza Biereckiego oraz prezesa banku, któremu nie dał zgody na działalność

autor: Bartek Godusławski30.01.2019, 07:39; Aktualizacja: 30.01.2019, 07:42
Gregorz Bierecki

Gregorz Biereckiźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Pod koniec listopada ubiegłego roku nadzór nie dał zgody na uruchomienie nowego zrzeszenia dla spółdzielców pod szyldem Polskiego Banku Apeksowego (PBA). Z ustaleń DGP wynika, że dwa tygodnie po odmownej decyzji w sprawie licencji dla PBA na dywanik prezydium sejmowej komisji finansów publicznych trafili nowy szef KNF Jacek Jastrzębski i przedstawiciele trzech departamentów jego urzędu. Spotkanie miało miejsce 12 grudnia. Zaproszenie wystosował przewodniczący sejmowej komisji poseł Andrzej Szlachta.

– Przedmiotem obrad prezydium wskazanym w zaproszeniu była informacja przewodniczącego KNF na temat odmowy wydania zezwolenia na rozpoczęcie działalności przez PBA oraz kwestia przyszłości bankowości spółdzielczej w Polsce. W zaproszeniu wskazano, że w posiedzeniu wezmą udział przedstawiciele Ministerstwa Finansów oraz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego – potwierdza nasze ustalenia KNF.

Na spotkanie, nieoczekiwanie dla części uczestników, zaproszeni zostali prezes PBA Anna Zwierzchowska i senator Grzegorz Bierecki. Posiedzenia prezydium są zamknięte, a KNF rozpatrywała wtedy odwołanie od decyzji o nieprzyznaniu bankowi zgody na działalność.


Pozostało jeszcze 85% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (10)

  • emeryt(2019-01-30 11:02) Zgłoś naruszenie 121

    Jaki cel miało zaproszenie przewodniczącego sejmowej komisji - tak znakomitych gości ? Finanse dla PIS to oczywista -oczywistość i nikt mi nie powie " że białe to białe a czarne to czarne " Jeszcze nie jedno wyjdzie przed i po wyborach....................

    Odpowiedz
  • szary obywatel (2019-01-30 11:28) Zgłoś naruszenie 111

    Bierecki i wszystko jasne ha ha

    Odpowiedz
  • bee(2019-01-30 12:55) Zgłoś naruszenie 110

    Aż tylu wierzy, że PiS nie przejdzie w następnych wyborach. Ludzie powiązani z PiS i kościołem śmierdzą emocjonalnie tym samym czym ludzie NSDAP po wygraniu wyborów. Cwaniactwo, arogancja, hipokryzja, pogarda dla nie naszych i patriotyzm dla ubogich.

    Odpowiedz
  • T1000(2019-01-30 10:44) Zgłoś naruszenie 100

    W tym reżimie wszystko jest zamknięte, tajne, niepubliczne i tajemnicze.

    Odpowiedz
  • Valdemort(2019-01-30 10:38) Zgłoś naruszenie 103

    nowy wałek prezesa gumofilców - wciąż mało koryta? Skok na system bankowy został zahamowany, KNF już nie daje możliwości, prezesowi nie wychodzi geszeft ze Srebrną, SKOK Biereckiego zaczyna śmierdzieć, to tworzymy pseudobank PBA. To po prostu panika przed zatonięciem i strach przed pociągnięciem do odpowiedzialności po przegranych wyborach - a potem trzeba z czegoś żyć.

    Odpowiedz
  • Prorok(2019-01-30 12:22) Zgłoś naruszenie 71

    D ..na zmiana w całej okazałości. Tak trzymać , a jesienią zostaniecie rozliczeni. a potem będzie coraz gorzej!!!!

    Odpowiedz
  • Kto tu(2019-01-30 14:19) Zgłoś naruszenie 30

    ... kogo powinien przywoływać na dywanik ???

    Odpowiedz
  • Czy PIS o tym nie wie(2019-02-01 10:20) Zgłoś naruszenie 10

    a czemu na dywanik nie wezwano zarzadu Krajowej Rady Spoldzielczej z ulJasnej w Warszaweie?TO TEJ CZAPIE podlegaja wszystkie piony spoldzielcze w Polsce.

    Odpowiedz
  • apropos(2019-02-01 10:17) Zgłoś naruszenie 10

    Banki spoldzielcze to POstkomuna,relikt socjalizmu i komunizmu.Chodz generalnie sa potrzebne,ale nie ma komu zakladac je od nowa na zdrowych ekonomicznych zasadach.

    Odpowiedz
  • Karusin(2019-01-31 11:03) Zgłoś naruszenie 01

    Czytam , oglądam i wydaje mi się że rozumiem . Co się w tej Polsce dzieje . Władza to zlodzieje , oszuści, komentatorzy i nie chce już bardziej tego tałatajstwa nazywać. Przecież to ludzie bez przyzwoitości. W TV udają mądrych robiących dobre uczynki dla narodu . A oni stworzyli piekło którym zarządzają. Czuja się bezkarni z naszych pieniędzy kradną dla siebie na zapas na wiele lat . Przewidują odsunięcie od koryta a wtedy żłób dalej będzie pełny. Kaczyński przez lata robił przekręty by dojść do takiego majątku. Czy jest ktoś kto sprawdzi ile w tym było szwindlu. Czy ktoś coś z tym zrobi ? Szczęśliwi Ci co wyjechali z tego kraju .

    Odpowiedz