Dobre, bo niemieckie? UOKiK porównał jakość tych samych produktów w Polsce i Europie Zachodniej

09.10.2018, 12:51; Aktualizacja: 09.10.2018, 13:02
Sprawdzono, jak podał Urząd, 64 pary artykułów spożywczych, duża różnica wystąpiła w 8.

Sprawdzono, jak podał Urząd, 64 pary artykułów spożywczych, duża różnica wystąpiła w 8.źródło: ShutterStock

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów porównał jakość tych samych produktów oferowanych konsumentom w Polsce i Europie Zachodniej i okazało się, że w niektórych przypadkach stwierdzono różnice, np. chipsy niemieckie smażono na oleju słonecznikowym, a polskie na palmowym - poinformował we wtorek Urząd.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • Emerytka(2018-10-23 15:16) Zgłoś naruszenie 00

  Powinniście Państwo podawać przy takich porównaniach kto dany produkt wyprodukował Niemcy Francja Włochy Polska bo powstają nieporozumienia i gro ludzi myśli że sami podajemy sobie trucizny.Właśnie pokłóciłam się ze znajomymi z Niemiec którzy twierdzą że jednak nasza żywność jest drugiej jakosci.Podałam przykład proszku.Dlaczego firma Henkel/Persil/Nie reaguje na jakość swojego towaru ,tylko zezwala na takie praktyki i słyszę później, bo w Polsce dają mniej dobrych komponentów i jakość.proszku jest gorsza to w końcu kto jest winien???? Skoro nasze jest złe to po co odznaczenia i emblematy:DOBRE BO POLSKIE! Jedyne wyjście z tej sprawy wskazać PRODUCENTA danego towaru.

  Odpowiedz
 • marge(2018-10-09 19:15) Zgłoś naruszenie 10

  Nie tylko niemieckie koncenry tak nas robią w konia. Sprawdźcie kosmetyki. Miałem kiedyś płyn do kąpieli z USA a potem taki sam wyprodukowany dla Polaków. To były zupełnie różne produkty. Nasz oczywiście śmierdział, a ten kupiony w USA pachniał. Ci producenci naprawdę mają nas za dvrniów. Powinno się podawać do publicznej wiadomości producentów, którzy traktują nas jak podludzi.

  Odpowiedz
 • xxx(2018-10-09 18:07) Zgłoś naruszenie 51

  Proponuję aby pan rzecznik klientów spróbował uprać w polskim proszku a potem dla porownania w niemieckim proszku zaplamiony obrus lub ścierkę kuchenną. Zobaczy rożnicę.

  Odpowiedz
 • emeryt(2018-10-09 17:56) Zgłoś naruszenie 20

  Kawa ziarnista . Tutaj jest najwięcej możliwości do oszukiwania . Opakowanie jednakowe po obu stronach odry a w jednym po tej zachodniej stronie bardzo dobra kawa a po przeciwnej zmiotki drób i niemal mak . Jak chcesz kupić kawę od oszustów to macaj przez opakowanie .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane