statystyki

Sierant: Co powie Tytus, czyli co zapamiętałem ze sprawy Universalu [OPINIA]

autor: Artur Sierant17.09.2018, 07:35; Aktualizacja: 17.09.2018, 08:45
W tamtym czasie objęcie akcji serii B wyemitowanych przez Universal wydawało się bardzo dobrą inwestycją.

W tamtym czasie objęcie akcji serii B wyemitowanych przez Universal wydawało się bardzo dobrą inwestycją.źródło: ShutterStock

 Dobry obyczaj nakazuje informować czytelników o zaangażowaniu piszącego w sprawę, która jest przez niego prezentowana. Analitycy w biurach maklerskich, wydając rekomendację, zamieszczają notę, że ich biuro maklerskie jest np. akcjonariuszem spółki, której analizę przygotowano. Aby sprostać tym standardom, chciałem poinformować, że mam akcję Universalu (jedną, dlatego proszę redakcję, aby nie poprawiała liczby pojedynczej na mnogą). I to w wersji papierowej. Skan akcji załączam do felietonu.

Zdobycie tego waloru nie było łatwe. Po pierwsze, trzeba było mieć akcję w wersji elektronicznej, czyli zdematerializowanej. To akurat nie było trudne, jak każdy, kto inwestował wówczas na giełdzie, byłem kolejno szczęśliwym akcjonariuszem Universalu, nieszczęśliwym akcjonariuszem Universalu, szczęśliwym nieakcjonariuszem Universalu. Ale jedną sobie zostawiłem. I kiedy spółka została wycofana z giełdy, zwróciłem się do biura zarządu spółki o wydanie akcji w wersji papierowej. Trochę to trwało, ale w końcu się udało.

Taka papierowa akcja pozwalała brać udział w późniejszych zgromadzeniach akcjonariuszy, ale zazwyczaj nie brałem w nich udziału. Poza jednym, ostatnim walnym. Spółka była już wówczas w bardzo trudnej sytuacji finansowej i akcjonariusze mieli podjąć uchwałę o przekształceniu ze spółki akcyjnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zarejestrowałem się i… to był błąd.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane