statystyki

KGHM Polska Miedź: Za nami słabsze półrocze

autor: Karolina Baca-Pogorzelska20.08.2018, 07:57; Aktualizacja: 20.08.2018, 09:35
KGHM

KGHMźródło: ShutterStock

Przychody KGHM po 6 miesiącach br. spadły rok do roku o 3 proc., a zysk netto o 28 proc. W II kw. przychody rosły, ale spółka musi się szykować na prognozowane spadki cen miedzi.

Dolnośląski kombinat poinformował m.in. o spadku produkcji swojego głównego produktu, czyli miedzi. To jednak przede wszystkim efekt planowanego przestoju w Hucie Miedzi Głogów II, gdzie przez 2,5 miesiąca, od 9 kwietnia, remontowany był piec zawiesinowy (to ten starszy, nie ten największy na świecie oddany do użytku z końcem 2016 r.). Remont pieca wpłynął również negatywnie na produkcję metali towarzyszących, głównie srebra metalicznego (-20 proc. rok do roku, patrząc na II kwartał). Produkcja molibdenu spadła o 55 proc. do poziomu 3,8 mln funtów, przede wszystkim ze względu na niższą zawartość tego metalu w rudzie eksploatowanej w zakładzie Sierra Gorda. Ta chilijska kopalnia, wspólne przedsięwzięcie z japońskim Sumitomo, wydaje się być wciąż solą w oku Polskiej Miedzi, choć jej ubiegłoroczne wyniki operacyjne dawały nadzieję na poprawę sytuacji.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane