statystyki

KGHM Polska Miedź: Za nami słabsze półrocze

autor: Karolina Baca-Pogorzelska20.08.2018, 07:57; Aktualizacja: 20.08.2018, 09:35
KGHM

KGHMźródło: ShutterStock

Przychody KGHM po 6 miesiącach br. spadły rok do roku o 3 proc., a zysk netto o 28 proc. W II kw. przychody rosły, ale spółka musi się szykować na prognozowane spadki cen miedzi.

Dolnośląski kombinat poinformował m.in. o spadku produkcji swojego głównego produktu, czyli miedzi. To jednak przede wszystkim efekt planowanego przestoju w Hucie Miedzi Głogów II, gdzie przez 2,5 miesiąca, od 9 kwietnia, remontowany był piec zawiesinowy (to ten starszy, nie ten największy na świecie oddany do użytku z końcem 2016 r.). Remont pieca wpłynął również negatywnie na produkcję metali towarzyszących, głównie srebra metalicznego (-20 proc. rok do roku, patrząc na II kwartał). Produkcja molibdenu spadła o 55 proc. do poziomu 3,8 mln funtów, przede wszystkim ze względu na niższą zawartość tego metalu w rudzie eksploatowanej w zakładzie Sierra Gorda. Ta chilijska kopalnia, wspólne przedsięwzięcie z japońskim Sumitomo, wydaje się być wciąż solą w oku Polskiej Miedzi, choć jej ubiegłoroczne wyniki operacyjne dawały nadzieję na poprawę sytuacji.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane