statystyki

Polski e-commerce rozbiera DaWandę

autor: Elżbieta Rutkowska13.08.2018, 07:56; Aktualizacja: 13.08.2018, 08:58

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Sprzedawcy z zamykanej platformy internetowej mogą bez kosztów przenieść się na amerykańską Etsy, ale wielu decyduje się na usługi krajowych serwisów, które oferują specjalne warunki.

Niemiecka platforma e-commerce DaWanda, udostępniająca ręcznie wykonaną odzież, galanterię, biżuterię i ozdoby mniejszych wytwórców, będzie funkcjonować jeszcze tylko do 30 sierpnia. Przedsiębiorcy mający na niej swoje sklepy mogą przenieść się na amerykańską Etsy. Jednak gracze z polskiego rynku e-commerce też chcą uszczknąć coś dla siebie i prze jąć jak największą część handlu.

Ceneo.pl – najchętniej po Allegro.pl i Olx.pl odwiedzany przez polskich internautów serwis e-commerce – ma dla tych sklepów specjalną ofertę. – Wszystkim nowym partnerom w tej kategorii oferujemy najniższą prowizję – informuje Dariusz Grabowski, dyrektor departamentu produktów w Ceneo.pl. Serwis zapewnia też pomoc w przeprowadzce i promocję na start. – W ten sposób sprzedawcy bez żadnych kosztów mogą ocenić, czy spełnimy ich oczekiwania – podkreśla Grabowski.

W lipcu zarejestrowało się na Ceneo.pl ok. 100 sklepów z platformy DaWanda. W zestawieniu z ponad 18 tys. sklepów działających w tym serwisie to niewiele, ale w kategorii handmade oznacza to wzrost o jedną trzecią. – Chcemy skupić się na pozyskaniu jak największej liczby sklepów. Dostrzegamy bardzo duży potencjał w tej kategorii – stwierdza PR manager Ceneo.pl Tomasz Jankowski.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane