Poznaliśmy najświeższe dane o majątku spółki Srebrna, związanej ze środowiskiem kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Właścicielem firmy jest Instytut im. Lecha Kaczyńskiego. Niedawnemu zebraniu wspólników przewodniczył Adam Lipiński, wiceprezes PiS. W skład zarządu wchodzą Jacek Cieślikowski, współpracownik Jarosława Kaczyńskiego oraz Janina Goss, o której kilka lat temu zrobiło się głośno za sprawą pożyczki, jakiej udzieliła prezesowi PiS. W radzie nadzorczej zasiada Grzegorz Tomaszewski, kuzyn Kaczyńskiego.

Firma kilka miesięcy temu firma na tyle zainteresowała posłów opozycyjnej Platformy Obywatelskiej, że zapowiedzieli powołanie zespołu śledczego, który miał zbadać działalność przedsiębiorstwa. Przez pięć miesięcy od tamtej marcowej deklaracji nie było jednak nowych informacji w tej sprawie.

Jak wyglądają finanse Srebrnej? Wartość jej bilansu przekroczyła w minionym roku 25 mln zł. Firma utrzymuje się głównie z zarządzania nieruchomościami. To do niej należy warszawski budynek, w którym mieści się siedziba Prawa i Sprawiedliwości. Jest również właścicielem położonego tuż obok biurowca. Niedaleko jest też kolejna nieruchomość - przy ul. Srebrnej 16.