statystyki

Nowy zarząd KGHM zacznie pracę dopiero za miesiąc

autor: Karolina Baca-Pogorzelska26.06.2018, 07:44; Aktualizacja: 26.06.2018, 07:58
Sprawie zakupu Quadry przygląda się Najwyższa Izba Kontroli.

Sprawie zakupu Quadry przygląda się Najwyższa Izba Kontroli.źródło: ShutterStock

Choć nowym prezesem Polskiej Miedzi został Marcin Chludziński, to zarządem jeszcze przez cztery tygodnie pokieruje p.o. prezesa Rafał Pawełczak – ustalił DGP

Zaplanowane na dziś zwyczajne walne zgromadzenie KGHM ma zostać przerwane tuż po rozpoczęciu, a przerwa może potrwać do 30 dni. W tym czasie mógłby się odbyć konkurs na niewyłonionych w ostatnim postępowaniu dwóch wiceprezesów – ds. rozwoju oraz ds. aktywów zagranicznych. Ale według naszych rozmówców znających sprawę może się stać inaczej – część twierdzi, że będzie tylko konkurs podań (bez rozmów kwalifikacyjnych), a oba wakaty zostaną połączone w jeden, część zaś, że przy prezesie może powstać zespół ekspertów do spraw zagranicznych.

Sęk w tym, że nadal nie wiadomo, w jakim składzie rada nadzorcza miałaby dokonać tego wyboru. Starej kończy się kadencja, a nowa – jeśli walne zostanie przerwane od razu – nie zostanie wybrana.

Dotychczasowy układ sił w radzie nie pozwolił na konsensus przy wyborze zarządu, stąd nieobsadzone dwa stanowiska wiceprezesów. Nie ma też politycznego porozumienia co do składu nowej rady – do obsadzenia jest maksymalnie siedem stanowisk (trzy pozostałe z ramienia załogi wzięła Solidarność).


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane