statystyki

KGHM ma prezesa, ale zarząd wciąż niepełny

autor: Karolina Baca-Pogorzelska25.06.2018, 07:50; Aktualizacja: 25.06.2018, 08:35
W spółce wciąż brakuje dwóch wiceprezesów od ważnych obszarów

W spółce wciąż brakuje dwóch wiceprezesów od ważnych obszarówźródło: ShutterStock

Dotychczasowy szef Agencji Rozwoju Przemysłu Marcin Chludziński stanie na czele zarządu Polskiej Miedzi – potwierdziły się informacje DGP.

W skład zarządu powołani zostali także Katarzyna Kreczmańska-Gigol jako wiceprezes ds. finansowych, oraz Radosław Stach, który będzie wiceprezesem ds. produkcji. O jego szansach na wejście do zarządu też pisaliśmy w DGP.

Chludziński to dotychczasowy szef ARP nadzorowanej przez Mateusza Morawieckiego. Od 2006 r. szefował firmie Invent Grupa Doradztwa i Treningu. Kierował pracami think-tanku Fundacji Republikańskiej. Był członkiem rady nadzorczej PZU.

Ten ruch to wzmocnienie pozycji premiera z Wrocławia, co – jak już pisaliśmy – może skutkować przejęciem przez niego nadzoru nad Polską Miedzią podobnie jak niedawno nad Orlenem i Lotosem, które zabrał ministrowi energii Krzysztofowi Tchórzewskiemu. A ten ostatni stracił swojego człowieka Polskiej Miedzi, bo Ryszard Jaśkowski, dotychczasowy wiceprezes ds. produkcji, nie został powołany na kolejną kadencję. Nowy wiceprezes od produkcji to dyrektor naczelny w KGHM, wcześniej m.in. szef kopalni Polkowice-Sieroszowice. Był kapitanem drużyny ratowników Polskiej Miedzi na mistrzostwach świata w Australii i USA.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane