statystyki

KGHM ma prezesa, ale zarząd wciąż niepełny

autor: Karolina Baca-Pogorzelska25.06.2018, 07:50; Aktualizacja: 25.06.2018, 08:35
W spółce wciąż brakuje dwóch wiceprezesów od ważnych obszarów

W spółce wciąż brakuje dwóch wiceprezesów od ważnych obszarówźródło: ShutterStock

Dotychczasowy szef Agencji Rozwoju Przemysłu Marcin Chludziński stanie na czele zarządu Polskiej Miedzi – potwierdziły się informacje DGP.

W skład zarządu powołani zostali także Katarzyna Kreczmańska-Gigol jako wiceprezes ds. finansowych, oraz Radosław Stach, który będzie wiceprezesem ds. produkcji. O jego szansach na wejście do zarządu też pisaliśmy w DGP.

Chludziński to dotychczasowy szef ARP nadzorowanej przez Mateusza Morawieckiego. Od 2006 r. szefował firmie Invent Grupa Doradztwa i Treningu. Kierował pracami think-tanku Fundacji Republikańskiej. Był członkiem rady nadzorczej PZU.

Ten ruch to wzmocnienie pozycji premiera z Wrocławia, co – jak już pisaliśmy – może skutkować przejęciem przez niego nadzoru nad Polską Miedzią podobnie jak niedawno nad Orlenem i Lotosem, które zabrał ministrowi energii Krzysztofowi Tchórzewskiemu. A ten ostatni stracił swojego człowieka Polskiej Miedzi, bo Ryszard Jaśkowski, dotychczasowy wiceprezes ds. produkcji, nie został powołany na kolejną kadencję. Nowy wiceprezes od produkcji to dyrektor naczelny w KGHM, wcześniej m.in. szef kopalni Polkowice-Sieroszowice. Był kapitanem drużyny ratowników Polskiej Miedzi na mistrzostwach świata w Australii i USA.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane