statystyki

KNF z nowymi uprawnieniami (i obowiązkami)

autor: Patryk Słowik19.06.2018, 07:21; Aktualizacja: 19.06.2018, 08:52

Rynek sekurytyzacyjny w Unii Europejskiej się rozwinie, na czym skorzystać powinny małe i średnie przedsiębiorstwa. Ale tam, gdzie są duże pieniądze, tam potrzebny jest ktoś, kto będzie pilnował przestrzegania zasad.

W Polsce będzie to Komisja Nadzoru Finansowego. Przewiduje to projekt nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi. Opracowany w Ministerstwie Finansów dokument został właśnie przekazany innym ministerstwom oraz przedsiębiorcom do zaopiniowania.

Przyjęcie rodzimej ustawy związane jest z wejściem w życie unijnego rozporządzenia nr 2017/2402 z 12 grudnia 2017 r. w sprawie ustanowienia ogólnych ram dla sekurytyzacji oraz utworzenia szczególnych ram dla prostych, przejrzystych i standardowych sekurytyzacji. Formalnie europejskie prawo zacznie być stosowane bezpośrednio w państwach członkowskich od 1 stycznia 2019 r. Jako że zmian jest sporo, polski resort finansów uznał, że potrzebna jest ustawa wdrożeniowa.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane