statystyki

KNF z nowymi uprawnieniami (i obowiązkami)

autor: Patryk Słowik19.06.2018, 07:21; Aktualizacja: 19.06.2018, 08:52

Rynek sekurytyzacyjny w Unii Europejskiej się rozwinie, na czym skorzystać powinny małe i średnie przedsiębiorstwa. Ale tam, gdzie są duże pieniądze, tam potrzebny jest ktoś, kto będzie pilnował przestrzegania zasad.

W Polsce będzie to Komisja Nadzoru Finansowego. Przewiduje to projekt nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi. Opracowany w Ministerstwie Finansów dokument został właśnie przekazany innym ministerstwom oraz przedsiębiorcom do zaopiniowania.

Przyjęcie rodzimej ustawy związane jest z wejściem w życie unijnego rozporządzenia nr 2017/2402 z 12 grudnia 2017 r. w sprawie ustanowienia ogólnych ram dla sekurytyzacji oraz utworzenia szczególnych ram dla prostych, przejrzystych i standardowych sekurytyzacji. Formalnie europejskie prawo zacznie być stosowane bezpośrednio w państwach członkowskich od 1 stycznia 2019 r. Jako że zmian jest sporo, polski resort finansów uznał, że potrzebna jest ustawa wdrożeniowa.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane