Rada nadzorcza GetBack w restrukturyzacji powołała Przemysław Dąbrowskiego na prezesa zarządu oraz Magdalenę Nawłokę na członka zarządu, podała spółka. Jednocześnie RN delegowała Paulinę Pietkiewicz do czasowego (tj. 22 maja - 21 sierpnia 2018 r.) wykonywania czynności członka zarządu w restrukturyzacji odpowiedzialnego za pion zapewnienia zgodności (compliance).

"Emitent jednocześnie informuje o tym, że rada nadzorcza GetBack S.A. w restrukturyzacji na posiedzeniu w dniu 22 maja 2018 r. powołała pana Przemysława Dąbrowskiego na stanowisko prezesa zarządu GetBack S.A. w restrukturyzacji oraz panią Magdalenę Nawłokę na stanowiska członka zarządu GetBack S.A. w restrukturyzacji" - czytamy w komunikacie.

Dąbrowski został powołany na członka zarządu 17 kwietnia br. - do pełnienia tej funkcji od 25 kwietnia.

Wówczas także rada nadzorcza odwołała ze skutkiem natychmiastowym Konrada Kąkolewskiego z funkcji prezesa oraz ze składu zarządu GetBack. Rada oddelegowała Kennetha Williama Maynarda, przewodniczącego RN do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu oraz członka zarządu GetBack na okres do 15 czerwca.

Magdalena Nawłoka posiada ponad 20 lat doświadczenia zawodowego w pracy w takich sektorach, jak: sektor finansowy i sektor wytwórczy. Pełniła funkcję członka zarządu między innymi w takich instytucjach, jak: PZU Życie S.A, PZU S.A., Towarzystwo Ubezpieczeń Generali S.A., Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A., Kopex S.A. Magdalena Nawłoka uczestniczyła także w procesie restrukturyzacji Grupy Kopex, podano w dzisiejszym komunikacie.

Paulina Pietkiewicz została 22 maja br. powołana w skład rady nadzorczej GetBack.

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.