statystyki

Wyścig po sztuczną inteligencję: Amerykanie czują na plecach oddech chińskich inżynierów

autor: Adam Pawluć14.05.2018, 07:35; Aktualizacja: 14.05.2018, 14:30
Robot

Robotźródło: ShutterStock

Amerykanie czują na plecach oddech chińskich inżynierów, dlatego swoim chcą ułatwić zadanie.

Zero regulacji i utworzenie komitetu ds. sztucznej inteligencji (SI) to postanowienia, które zaprezentował Biały Dom przedstawicielom ponad 40 największych amerykańskich firm na spotkaniu zorganizowanym w czwartek w Waszyngtonie. – Administracja Donalda Trumpa zrobi wszystko, żeby utrzymać globalną dominację Stanów Zjednoczonych w obszarze SI – mówił na spotkaniu Michael Krastios, jeden z najważniejszych doradców technologicznych prezydenta USA. Tym bardziej że przybywa konkurentów, którzy chcieliby zdobyć globalne prowadzenie w tej dziedzinie.

Wśród obecnych na spotkaniu byli przedstawiciele takich przedsiębiorstw, jak: Google, Facebook, Amazon, Oracle, Intel czy Microsoft. Pojawili się także przedstawiciele banków, m.in. Goldman Sachs, a także branży farmaceutycznej oraz motoryzacyjnej. Biały Dom przekonuje w ten sposób, że buduje coś na wzór strategii narodowej w dziedzinie SI, otwiera szeroki front i stabilne finansowanie. – Nie mieliśmy prawa lotniczego przed pierwszym lotem braci Wright. Nie cięliśmy przewodów telefonicznych, zanim Alexander Bell odbył pierwszą rozmowę – tak Krastios argumentował decyzję o tym, że na razie dziedzina SI nie będzie regulowana przepisami.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane