statystyki

Sierant: Mały pitawal giełdowy (1)

autor: Artur Sierant16.04.2018, 07:31; Aktualizacja: 16.04.2018, 08:46

Postanowiłem dać państwu odpocząć od nauk ścisłych i ich implikacji dla rynku giełdowego. Dziś zamiast matematyki dyskretnej będzie niedyskretne raportowanie, czyli mały giełdowy pitawal.

Na początek seria interesujących raportów z notowanej na rynku alternatywnym spółki Aztec International. Zaczniemy od sprawozdania zarządu z działalności w 2017 r. W rozdziale „Zdarzenia istotnie wpływające na działalność Grupy Kapitałowej” przedstawiony został sukces jednostki dominującej, która po raz kolejny zakwalifikowała się do II etapu konkursu na najlepszą stronę internetową spółki giełdowej – Złota Strona Emitenta. „W ramach tego konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych ocenie podlegają strony internetowe spółek krajowych oraz zagranicznych notowanych na giełdzie”. W III kw. przeprowadzono także działania stymulujące wzrost sprzedaży – „zakończony projekt strony internetowej (...): www.master-flash.eu. Opracowana strona internetowa zawiera szczegółowe informacje na temat produktów oraz koszyk zamówień będący specjalnym narzędziem ułatwiającym i przyspieszającym kontakt klientów z działem sprzedaży (...). Witryna internetowa funkcjonuje w pięciu językach: polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim i francuskim”.

Dla inwestorów duże znaczenie ma stabilność i powtarzalność osiąganych wyników. Dlatego powinni również się cieszyć ze zdarzeń po dacie bilansowej: w I kw. bieżącego roku sukcesem okazał się jeszcze jeden awans do II etapu konkursu na złotą stronę. „W tym roku spółki po raz pierwszy walczyły w dwóch kategoriach: najlepszy serwis IR oraz lider komunikacji online”. Dodatkowo, bo dział marketingu i sprzedaży myśli o jednym i o drugim, spółka... „wydała katalog zawierający szczegółowe informacje na temat oferowanych produktów, będący elementem prowadzonych działań marketingowych”.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane