statystyki

Inwestorzy nadal stawiają na Polskę

autor: Patrycja Otto12.04.2018, 07:31; Aktualizacja: 12.04.2018, 09:05

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

90 proc. inwestorów zagranicznych obecnych w naszym kraju ponownie wybrałoby Polskę. To wciąż wysoki wynik, jednak o 5,5 pkt proc. gorszy niż w roku ubiegłym i najsłabszy od dekady – wynika z najnowszej ankiety koniunkturalnej Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, przeprowadzonej we współpracy z 13 izbami zrzeszonymi w International Group of Chambers of Commerce.

Wpływ na to mają zmiany klimatu do prowadzenia biznesu. Przedsiębiorcy wskazują coraz mniejszą dostępność lokalnych poddostawców, wykwalifikowanej kadry oraz rosnące koszty pracy i obciążenia podatkowe. W ich ocenie pogarsza się też przejrzystość w zakresie zamówień publicznych, bezpieczeństwo prawne czy stabilność polityczna i społeczna.

– Rosnące koszty sprawiają, że firmom działającym w Polsce coraz trudniej pozostać konkurencyjnymi wobec tych z Dalekiego Wschodu. Funkcjonowanie przedsiębiorstw jest coraz droższe – wyjaśnia Anna Holnicka-Szulc z Credit Suisse Poland.


Pozostało jeszcze 39% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane