statystyki

Pierwsza decyzja w sprawie wykorzystywania przewagi kontraktowej. Masło bez nacisków, ale już marchewka budzi kontrowersje

autor: Patryk Słowik07.03.2018, 07:30; Aktualizacja: 07.03.2018, 08:42
Spotkanie zorganizowane przez UOKiK dotyczyło jednak przede wszystkim... marchewek

Spotkanie zorganizowane przez UOKiK dotyczyło jednak przede wszystkim... marchewekźródło: ShutterStock

Sieci handlowe nie wywierały nacisków na producentów masła, a jego jakość jest co najmniej dobra. Wynika tak z informacji przekazanych wczoraj przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Urzędnicy wróżą zarazem, że już niebawem drogocenny w ostatnim czasie tłuszcz może stanieć. To za sprawą większych dostaw mleka do państw Unii Europejskiej oraz wzrostu produkcji w Nowej Zelandii, która jest jednym z największych eksporterów.

Spotkanie zorganizowane przez UOKiK dotyczyło jednak przede wszystkim... marchewek. Urząd wydał bowiem pierwszą decyzję w sprawie nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej. Umożliwiła to obowiązująca od lipca 2017 r. ustawa (Dz.U. z 2017 r. poz. 67). Ma ona służyć ochronie małych producentów przed niezgodnymi z prawem praktykami dużych sieci handlowych.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane