statystyki

Pierwsza decyzja w sprawie wykorzystywania przewagi kontraktowej. Masło bez nacisków, ale już marchewka budzi kontrowersje

autor: Patryk Słowik07.03.2018, 07:30; Aktualizacja: 07.03.2018, 08:42
Spotkanie zorganizowane przez UOKiK dotyczyło jednak przede wszystkim... marchewek

Spotkanie zorganizowane przez UOKiK dotyczyło jednak przede wszystkim... marchewekźródło: ShutterStock

Sieci handlowe nie wywierały nacisków na producentów masła, a jego jakość jest co najmniej dobra. Wynika tak z informacji przekazanych wczoraj przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Urzędnicy wróżą zarazem, że już niebawem drogocenny w ostatnim czasie tłuszcz może stanieć. To za sprawą większych dostaw mleka do państw Unii Europejskiej oraz wzrostu produkcji w Nowej Zelandii, która jest jednym z największych eksporterów.

Spotkanie zorganizowane przez UOKiK dotyczyło jednak przede wszystkim... marchewek. Urząd wydał bowiem pierwszą decyzję w sprawie nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej. Umożliwiła to obowiązująca od lipca 2017 r. ustawa (Dz.U. z 2017 r. poz. 67). Ma ona służyć ochronie małych producentów przed niezgodnymi z prawem praktykami dużych sieci handlowych.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane