statystyki

Bank Światowy ostrzega przed spowolnieniem

autor: Bartek Godusławski10.01.2018, 07:56; Aktualizacja: 10.01.2018, 09:14
Gospodarka

2018 jest pierwszym rokiem od czasu kryzysu, gdy gospodarka ruszy pełną mocąźródło: ShutterStock

Globalna gospodarka w tym roku przyspieszy, ale to tylko krótkoterminowe ożywienie, bez reform wzrost będzie coraz słabszy.

Bank Światowy jako pierwsza z dużych międzynarodowych instytucji finansowych prezentuje w tym roku swoje prognozy gospodarcze dla świata. Na ten rok eksperci z Waszyngtonu mają dobre informacje.

Nie czas na samozadowolenie

Po znacznie silniejszym od oczekiwanego ożywieniu koniunktury na świecie w 2017 r., teraz wzrost globalnego PKB jeszcze przyspieszy – do 3,1 proc. To według ekspertów głównie poprawa krótkoterminowa, która wynika z poprawy w inwestycjach, produkcji i międzynarodowego handlu.

– Powszechne ożywienie w globalnym wzroście wygląda zachęcająco, ale nie czas na samozadowolenie – mówi Jim Yong Kim, prezes Banku Światowego. Jego zdaniem to dobra okazja, by zainwestować w kapitał ludzki i rzeczowy. – Jeśli decydenci na całym świecie skoncentrują się na tych kluczowych inwestycjach, mogą zwiększyć produktywność w swoich krajach, zaangażowanie pracowników i zbliżyć się do takich celów, jak likwidacja skrajnego ubóstwa i zwiększenie wspólnego dobrobytu – dodaje.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane