statystyki

Iwona Sroka poradzi Skarbcowi

autor: Tomasz Jóźwik27.11.2017, 07:41; Aktualizacja: 27.11.2017, 10:10

Była prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych przechodzi do sektora prywatnego.

Po dwóch miesiącach od niespodziewanego odwołania z funkcji prezesa KDPW Iwona Sroka weszła do rady nadzorczej specjalizującego się w zarządzaniu aktywami Skarbca.

– Po odejściu z KDPW zamierzałam dać sobie dłuższą chwilę oddechu – przede wszystkim z uwagi na plany akademickie. Przez ostatnie dwa miesiące pracowałam nad koncepcją pracy habilitacyjnej, którą kilka dni temu zaprezentowałam na Wydziale Zarządzania UW. Będę nadal traktowała ten projekt jako wiodący. Jednak pojawiające się w momencie mojego rozstania z Depozytem propozycje nie zawsze mogą poczekać, stąd podjęłam kilka decyzji zawodowych. Jedną z nich jest Skarbiec – mówi Iwona Sroka.

W nowej roli Sroka zamierza wspierać zarząd w realizacji strategii spółki, ale także pomagać w komunikacji z inwestorami w Polsce i za granicą. Zaznacza, że w żaden sposób nie zamierza ingerować w działania samego zarządu.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane