statystyki

Uwertura na cztery ręce w Krynicy: Szydło i Morawiecki wspierają gospodarkę

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki06.09.2017, 07:40; Aktualizacja: 06.09.2017, 08:07
Premier Beata Szydło

Premier Beata Szydłoźródło: PAP
autor zdjęcia: Grzegorz Momot

Wsparcie dla małych firm to przekaz Beaty Szydło na Forum Ekonomiczne. Mateusz Morawiecki od wczoraj namawia do zwiększenia inwestycji. Mają się przełożyć na 150 tys. nowych miejsc pracy.

Na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju co roku oprócz tematów gospodarczych wiele uwagi poświęca się płaszczyznom współpracy polityków i biznesu. Z przekazem dla przedsiębiorców przyjeżdżają głowy państw, szefowie rządów, ministrowie i parlamentarzyści. Delegacja obecnej ekipy rządzącej jest w tym roku na najwyższym szczeblu i na krynickim deptaku pojawią się m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i wicepremier Mateusz Morawiecki.

Gdy oddawaliśmy numer do zamknięcia, oficjalnie nie było jeszcze wiadomo, kto dostanie Nagrodę Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy, ale media, a także członkowie rządu informowali, w tym roku przypadnie ona premier Beacie Szydło. Co wywołało zadowolenie w otoczeniu pani premier. – To dobre otwarcie sezonu politycznego – mówi osoba z KPRM. Dwa lata temu w Krynicy został nagrodzony Jarosław Kaczyński, a w zeszłym roku Viktor Orbán. Głównym konkurentem premier Szydło do lauru od przedsiębiorców był Mateusz Morawiecki. Jednak przyznanie nagrody właśnie jemu mogłoby wywołać spekulacje dotyczące pozycji Beaty Szydło i możliwości rekonstrukcji rządu. Byłaby to też symboliczna porażka, bo Małopolska to polityczny matecznik premier.

Jej program w Krynicy jest intensywny. Wczoraj wzięła udział w panelu „Jak odnieść sukces w biznesie? Polskie championy”. Dziś ma wystąpić w sesji plenarnej pt. „Polityka. W sprawie wartości czy interesów?”, w której wezmą udział także kard. Stanisław Dziwisz i były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko. Kolejny punkt to panel poświęcony małym i średnim firmom pt. „Jak przekształcić rodzinną firmę w międzynarodowego giganta?”. – To ważny element przekazu pani premier – mówi jej współpracownik. Jutro ma wygłosić przemówienie do uczestników Forum Młodych Liderów w Nowym Sączu, imprezie towarzyszącej krynickiemu zjazdowi.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane