statystyki

Zyskowny Boryszew jedzie na Bliski Wschód

autor: Aleksandra Gruszczyńska17.05.2017, 07:44; Aktualizacja: 17.05.2017, 11:56
Firma planuje rozwój sekcji motoryzacyjnej. Nowy zakład ma powstać w Toruniu i może w Iranie

Firma planuje rozwój sekcji motoryzacyjnej. Nowy zakład ma powstać w Toruniu i może w Iranieźródło: ShutterStock

Firma planuje rozwój sekcji motoryzacyjnej. Nowy zakład ma powstać w Toruniu i może w Iranie. Spółka Boryszew miała w I kwartale 78 mln zysku netto, o 34 mln zł więcej niż rok wcześniej. To także skutek restrukturyzacji branży motoryzacyjnej. W sektorze Automotive miał 534 mln zł przychodów. Pomogły mniejsze koszty związane z wadliwymi produktami, wyższe marże i boom w całym sektorze.

– Przemysł motoryzacyjny stał się generatorem zysków całej grupy – mówi prezes Jarosław Michniuk. Poprawił wyniki Boryszew Automotive Plastics (produkuje plastikowe i metalowe elementy wnętrza pojadów, elementy osprzętu silnika). Poprawił je też Maflow (robi przewody do klimatyzacji, wspomagania kierownicy oraz aktywnego zawieszenia).

Dlatego właśnie nowe inwestycje i projekty badawcze będą w branży motoryzacyjnej. Spółka dopina formalności związane z uruchomieniem nowej fabryki w Toruniu. Będzie to bliźniaczy do Prenzlau zakład, gdzie działa najnowocześniejsza w Niemczech linia produkcyjna do galwanizacji elementów samochodowych. Ma zostać otwarta w czerwcu, a produkcja ma ruszyć już po wakacjach.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane