statystyki

Zyskowny Boryszew jedzie na Bliski Wschód

autor: Aleksandra Gruszczyńska17.05.2017, 07:44; Aktualizacja: 17.05.2017, 11:56
Firma planuje rozwój sekcji motoryzacyjnej. Nowy zakład ma powstać w Toruniu i może w Iranie

Firma planuje rozwój sekcji motoryzacyjnej. Nowy zakład ma powstać w Toruniu i może w Iranieźródło: ShutterStock

Firma planuje rozwój sekcji motoryzacyjnej. Nowy zakład ma powstać w Toruniu i może w Iranie. Spółka Boryszew miała w I kwartale 78 mln zysku netto, o 34 mln zł więcej niż rok wcześniej. To także skutek restrukturyzacji branży motoryzacyjnej. W sektorze Automotive miał 534 mln zł przychodów. Pomogły mniejsze koszty związane z wadliwymi produktami, wyższe marże i boom w całym sektorze.

– Przemysł motoryzacyjny stał się generatorem zysków całej grupy – mówi prezes Jarosław Michniuk. Poprawił wyniki Boryszew Automotive Plastics (produkuje plastikowe i metalowe elementy wnętrza pojadów, elementy osprzętu silnika). Poprawił je też Maflow (robi przewody do klimatyzacji, wspomagania kierownicy oraz aktywnego zawieszenia).

Dlatego właśnie nowe inwestycje i projekty badawcze będą w branży motoryzacyjnej. Spółka dopina formalności związane z uruchomieniem nowej fabryki w Toruniu. Będzie to bliźniaczy do Prenzlau zakład, gdzie działa najnowocześniejsza w Niemczech linia produkcyjna do galwanizacji elementów samochodowych. Ma zostać otwarta w czerwcu, a produkcja ma ruszyć już po wakacjach.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane