statystyki

Papierosy pod specjalnym nadzorem UE

autor: Patrycja Otto11.05.2017, 07:56; Aktualizacja: 11.05.2017, 09:52
Papierosy

Kolejne miliony pochłonie śledzenie tytoniu, który monitoringiem ma być objęty kilka lat później. Koszty te musieliby ponieść konsumenci.źródło: ShutterStock

W poniedziałek w Brukseli odbędzie się drugie spotkanie konsultacyjne w sprawie nowego systemu monitorowania wyrobów tytoniowych.

Komisja Europejska chce, żeby droga wyrobów tytoniowych – od fabryki do handlu detalicznego – była ściśle kontrolowana. W unijnej dyrektywie tytoniowej, obowiązującej od zeszłego roku, przewidziano takie narzędzie, które ma pomóc walczyć z szarą strefą. Nowe rozwiązania miałyby obowiązywać od 2019 r. Wówczas kończy się czas działania obecnie obowiązujących systemów monitoringu, które koncerny tytoniowe wprowadziły we własnym zakresie, ale w porozumieniu z Brukselą. Ich zasięg jest jednak mniejszy: od fabryki do hurtowni.

Aby branża na czas wdrożyła nowe rozwiązania, akty prawne powinny zostać wydane do IV kwartału 2017 r. Jak dotąd Komisja Europejska nie przedstawiła jednak żadnego projektu. Nic nie wskazuje też na to, by państwa członkowskie poznały planowane rozwiązania w przyszłym tygodniu.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane