statystyki

Będą podwyżki w PKN Orlen. Zawarto porozumienie

01.03.2016, 07:07; Aktualizacja: 01.03.2016, 11:13
Negocjacje płacowe między zarządem a związkami zawodowymi działającymi w PKN Orlen odbywają na początku każdego roku.

Negocjacje płacowe między zarządem a związkami zawodowymi działającymi w PKN Orlen odbywają na początku każdego roku.źródło: Materiały Prasowe

Porozumienie płacowe w płockim koncernie uzgodniono w piątej z kolei turze negocjacji w ostatnim możliwym terminie - zgodnie z zakładowym układem zbiorowym pracy spółki termin zawarcia takiego porozumienia upływa z końcem lutego każdego roku.

Reklama


Reklama


Ustalono 200 zł obligatoryjnej podwyżki wynagrodzenia dla wszystkich pracowników z wyrównaniem od 1 stycznia, 100 zł podwyżki uznaniowej na pracownika od 1 kwietnia oraz dwie nagrody po 1500 zł, w marcu i grudniu, dla każdego zatrudnionego w spółce.

O wynegocjowanym i parafowanym przez strony negocjacji porozumieniu poinformowali PAP w poniedziałek wieczorem przewodniczący największych działających w PKN Orlen związków zawodowych Bogusław Pietrzak z Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego PKN Orlen i Henryk Kleczkowski z Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” PKN Orlen. Porozumienie musi jeszcze zostać formalnie podpisane przez zarząd płockiego koncernu.

Negocjacje płacowe między zarządem a związkami zawodowymi działającymi w PKN Orlen odbywają na początku każdego roku. W ostatnich latach z efektu tych uzgodnień strona związkowa nie była jednak w pełni zadowolona. Tak było w 2015 r., gdy w toku negocjacji ustalono ostatecznie, iż zamiast podwyżek wynagrodzeń dla wszystkich pracowników wypłacone zostaną nagrody jednorazowe w łącznej kwocie 3 tys. zł oraz zwiększony zostanie poziom dwóch dodatków. (PAP)

Reklama


Źródło:PAP

Polecane

  • Piotr(2016-03-01 12:47) Odpowiedz 00

    gdzie wyczytałem że 55% budżetu na wypłaty w orlenie bierze 11 osób z zarządu a wszystkie ich stacje to franszyza, to kogo oni w końcu zatrudniają ?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama