statystyki

Odroczenie w pocztowej batalii o sądy. Prezes InPostu: Firma otrzymuje znacznie mniej skarg niż Poczta Polska

autor: Krzysztof Majdan24.08.2015, 07:17; Aktualizacja: 24.08.2015, 09:17
Sebastian Anioł, prezes InPostu deklaruje, że kontroli się nie boi i jest do niej przygotowany.

Sebastian Anioł, prezes InPostu deklaruje, że kontroli się nie boi i jest do niej przygotowany.źródło: ShutterStock

Centrum Zakupów dla Sądownictwa znów ma problemy z zamówieniem na obsługę pocztową sądów i prokuratur. Wyłonienie zdobywcy nowego kontraktu przesunięto po raz czwarty, a czasu jest coraz mniej.

Reklama


Bałagan przy rozstrzyganiu przetargu na dostawę przesyłek dla sądów i prokuratur powtarza się cyklicznie. Do wzięcia jest trzyletni kontrakt, obowiązujący od 2016 r.

Centrum Zakupów dla Sądownictwa, czyli zmawiający, miało rozpatrzyć oferty przetargowe do środy, lecz tego nie zrobi. Termin został przesunięty po raz czwarty. Centrum nie zdążyło odpowiedzieć na pytania oferentów. Przy poprzednim przetargu sytuacja wyglądała podobnie: Polska Grupa Pocztowa (PGP), która ostatecznie zwyciężyła, dowiedziała się o tym na dwa tygodnie przed datą rozpoczęcia świadczenia usług.

Centrum nie odpowiedziało na pytania przesłanie przez DGP, m.in. o przyczyny opóźnienia i nowy termin rozpatrzenia ofert.


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Komentarze (7)

  • anty-poczta(2015-08-25 14:47) Zgłoś naruszenie 10

    Poczta polska to obraza dla klienta, nie szanuja naszych praw, nie sa w s tanie zagwarantowac odpowiedniej jakosci uslug

    Odpowiedz
  • Znawca z doświadczenia(2015-09-08 22:39) Zgłoś naruszenie 01

    Poczta polska gubiła średnio 10 listów z mojego sądu rocznie a inpost gubi ponad sto pięćdziesiąt. Firmie inpost dziękuję za brak profesjonalizmu i ludzi zatrudnianych z łapanki. Od pół roku czekam na rzetelną odpowiedź na ponad 100 reklamacji na zagubione listy i raczej się nie doczekam. Osobiście wolę Pocztę Polską.

    Odpowiedz
  • ja 1965(2015-09-19 16:46) Zgłoś naruszenie 01

    w dniu wczorajszym rozmawiałem z listonoszem inpostu który zastępował kolege bedącego na zwolnieniu lekarskim miał do rozniesienia 400 listów poleconych a najstarsze z datą 24 sierpnia 2015 i co Panie prezesie z pana terminowością wydarzenie miało miejsce na terenie obsługiwanym przez placówke inpostu w starachowicach woj. świętokrzyskie

    Odpowiedz
  • kimisz(2015-08-25 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    W tym kraju zaden urzad nie potrafi niczego dobrze zrealizowac...czwarty raz to przekładają. ok ja wiem ze wysłano ponad 200 ofert ale w dalszym ciagu, urzad miał ogrom czasu.
    Obojętnie kto by wygrał, jak na 2 tygodnie przed rozpcozeciem pracy ktos dopiero orzeknie o zwyciestwie.

    Odpowiedz
  • ignac(2015-08-25 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    CUW sie ociagał bo koledzy z poczty polskiej z dyrektorem lubia wódeczke wypić, dlatego urzad robił pod górkę wszystkim tylko nie poczcie:P

    Odpowiedz
  • albertFatmanas(2015-08-25 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    media dosyc rozdmuchało całą sprawe ale moze to i dobrze, bo nie moze byc tak ze urzad przez pol roku ogarnia tak wazny przetarg.

    Najgorsze jest to ze sprawa jakos super sie do przodu nie posuneła, teraz jeszcze Solidarnosc dorzuca swoje 3 grosze i wcale sytuacji nie polepsza. Powinien w Polsce byc rynek konkurencyjny i koniec dyskusji.

    Odpowiedz
  • odbiorca(2015-08-24 22:30) Zgłoś naruszenie 00

    "Prezes InPostu: Firma otrzymuje znacznie mniej skarg niż Poczta Polska" ROTFL ! Dowcip roku ! Odebranie przesyłki z InPostu to kpiny - siedzę w domu a inpościarz zamiast mi doręczyć list wrzuca do skrzynki awizo i leci dalej bo co będzie tracił czas na chodzenie po schodach. Oczywiście odbiór w Skoku Stefczyka niech im ziemia ciężką będzie czynnym w dni robocze 9-17 ! Jedni warci drugich, swój dobrał sobie swojego, niech ktoś w końcu skończy tą komedię !

    Odpowiedz