TTIP to nie porozumienie o wolnym handlu. To tajna umowa przeciw demokracji

autor: Timothy Clapham06.03.2015, 14:00; Aktualizacja: 07.03.2016, 10:15
Trzeba pamiętać, że TTIP i NAFTA mają mało wspólnego z zagwarantowaniem wolnego przepływu towarów i usług, chodzi raczej o ugruntowanie opartych na konkretnej ideologii zasad ekonomicznych dotyczących produkcji, własności i praw inwestorów.

Trzeba pamiętać, że TTIP i NAFTA mają mało wspólnego z zagwarantowaniem wolnego przepływu towarów i usług, chodzi raczej o ugruntowanie opartych na konkretnej ideologii zasad ekonomicznych dotyczących produkcji, własności i praw inwestorów.źródło: ShutterStock

Czy Komisja Europejska ma skłonności samobójcze? Najwyraźniej tak, bo tylko w ten sposób można wytłumaczyć jej obsesję na punkcie podpisania z Ameryką Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (Transatlantic Trade and Investment Partnership, TTIP).

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (33)

  • Lena(2015-03-07 07:40) Zgłoś naruszenie 902

    Świetny tekst pokazujący, czym jest TTIP. Dziękuję

    Odpowiedz
  • Polak(2015-03-09 11:38) Zgłoś naruszenie 281

    i znowu przykład jak łapówka goni łapówkę a demokracja to tylko sciema w UE Ta KE to tylko miejsce gdzie mozna zarobić i niekoniecznie jest to zwiazane z dobrem europejczyków.

    Odpowiedz
  • słowianin(2015-03-09 18:39) Zgłoś naruszenie 604

    Unia Europejska jest wielkim nieporozumieniem nie mającym nic wspólnego z demokracją

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2015-03-11 10:31) Zgłoś naruszenie 152

    Pełna zgoda z panem Tymoteuszem .

    Odpowiedz
  • Adam(2015-03-11 12:41) Zgłoś naruszenie 1298

    Pora się chyba obudzić z letargu moi drodzy. Jak tego nie zrobimy to za parę lat wylądujemy w czarnej dupie. Pora dać do zrozumienia politykom i korporacyjnym dupkom, że pozwalają sobie na zbyt dużo. Tusk, Buzek, Komorowski i cała reszta tej parapolitycznej, sprzedajnej hołoty powinni trafić przed trybunał stanu za zdradę Polski, Unii i ideałów demokracji.

    Odpowiedz
  • wynalazca(2015-03-11 20:47) Zgłoś naruszenie 463

    Hehehe,ja już tego nie doczekam,ale wy będziecie żreć goowno genetycznie zmodyfikowane i będziecie szczepić się co kwartał,chodzić z chipami w pupach,a leczyć was będą pojętni następcy dr.Mengele,dla rozumnych jest wyjście,osiedlić się za Uralem,nad Bajkałem,świeże zdrowe powietrze,nasi rodacy już to robili w historii tylko nie z własnej woli

    Odpowiedz
  • wojtek(2015-03-11 23:51) Zgłoś naruszenie 95

    Świetny tekst... Ale chyba autor sam nie wierzy w te wielkie osiągnięcia i próbuje być poprawny politycznie...

    Odpowiedz
  • NIE - dla TTIP(2015-03-12 10:04) Zgłoś naruszenie 1106

    Nie jestem zwolennikiem TTIP.
    Najbardziej przeraza mnie monopolizacja ziarna siewnego zboz przez Monsanto i instrument ISDS.
    Ziarno zboz uzyskane z plonow z materialu siewnego z Monsanto staje sie nie odnawialne czyli nasiona nie kielkuja, a Monsanto staje sie monopolista na calym swiecie.

    Mowie:
    NIE! - dla Monsanto
    NIE! - dla arbitrazu korporacyjnego czyli ISDS.
    ---
    Osobiscie nie jestem w stanie zrozumiec popierajacej postawy Komisji Europejskiej w stosunku do TTIP, ale podobno rzady wszystkich krajow unijnych wyrazily akceptacje dla ukladu o wolnym handlu miedzy UE a USA i wszystkie ewentualne protesty spoleczne to 'musztarda po obiedzie'.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sprawy rolnictwa...(2015-03-12 11:01) Zgłoś naruszenie 371

    Sprawy rolnictwa i handlu produktami rolnymi i zywnosciowymi powinny byc wylaczone z TTIP.
    Tego powinien dopilnowac m. in. Przewodniczacy Komisji Europejskiej Donald Tusk.
    Ale chyba Szefowie Instytucji Unijnych sa za slabi w stosunku do rzadzacych korporacji swiatem.

    Odpowiedz
  • StopNWO(2015-03-21 19:35) Zgłoś naruszenie 795

    ludzie, przecież oni nas będą DYMAĆ na wszystkie strony dopóki się nie zbierzemy do kupy i nie zrobimy z bandytami sami porządku!!

    "nie da się"? "co my możemy"?

    TO:

    https://www.youtube.com/watch?v=FwiIMu76BFI

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • W totalitarnym unijnym burdelu szukaja demokracji(2015-04-19 18:14) Zgłoś naruszenie 428

    POtwor o nazwie "unia europejska" to gniazdo,do ktorego wpycha sie euroniewolnikow na POzarcie.
    EU to totalitarny unijny burdel,ktory ma tylko propagande oglupiania euroniewolnikow,drukuje szmaty o nazwie 'euro" bez pokrycia ! To POtwor niszczacy suwerenne kraje kontynentu Europa,knujac w poszczegolnych krajach tzw. "europejczykow" ,czyli beznarodowych oblakanych psow,ktorych PO wynarodoweniu mozna kopac w d..e ,a po wykorzystaniu zabijac !
    "EU" to gniazdo,w ktorym beda walczyc o zycie bite naiwne piskleta ,a miedzynarodowka bandytow bedzie robila wlasne majatki ! Jak trzeba byc wyjatkowym zeszmacialym karlem,zeby dobrowolnie oddawac suwerennosc wlasnego kraju za niewolnictwo w totalitarnym unijny burdelu !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • rich(2015-04-21 12:15) Zgłoś naruszenie 213

    Demokratycznie przeglosowaliscie wstapienie do Unii - moze teraz zrozumiecie czemu sluzy ta demokracja - elity
    polskie zostaly wymordowane ,lud dostal prawa glosu a wyniki tego beda zaskakiwac kazdego dnia.
    Czas teraz wybrac jedynego slusznego prezydenta a potem jedynie sluszna partie - czyli znowu demokracja w natarciu.Powodzenia wyborcy i "patrioci"

    Odpowiedz
  • Jin(2015-09-30 21:44) Zgłoś naruszenie 546

    Wyglada na to ze ameryka upodabnia sie do naszego,, wielkiego przyjaciela'' ZSRR ktore doilo w imie tej przyjazni mniejsze panstwa.

    Odpowiedz
  • DUDA szczepionki podpisał (2016-02-08 10:18) Zgłoś naruszenie 564

    Podobno PIS już przebiera nogami i uważa TTIP za super umowę jeżeli to prawda to porażka jakich mało. Mam nadzieję, że PIS nie będzie patrzył ślepo w USA bo kiepsko skończymy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • pszczoła (2016-02-29 15:03) Zgłoś naruszenie 252

    TTIP to zagłada dla finansów a to z kolei prowadzi do wojny amen

    Odpowiedz
  • ax(2016-03-06 19:46) Zgłoś naruszenie 293

    No i dlatego wybory w USA powinien wygrać Trump, który jest zarówno przeciwko NAFTA, jak i TTIP. Dziwi mnie natomiast, że TTIP popiera minister Morawiecki, co stawia pod znakiem zapytania szczerość jego planu odbudowy polskiej gospodarki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Trotzky(2016-03-07 01:41) Zgłoś naruszenie 130

    I CO Z TEGO?! Popatrzymy, posłuchamy, a i tak "zagłosują" za nas inni w odległej stolicy europejskiej, nasi legalni przedstawiciele!

    Odpowiedz
  • magda(2016-03-07 11:24) Zgłoś naruszenie 201

    Ludzie, musimy się masowo sprzeciwiać takim szkodliwym "umowom" , bo zrobią z nami co chcą. Nie liczcie na polityków, sami musimy zadbac o swoje dobro i przyszłość.

    Odpowiedz
  • x(2016-03-07 21:02) Zgłoś naruszenie 110

    Tum su.ki.ns.yn.om z KE chyba ktoś płaci za tę sprzedajność

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dżejms(2016-03-09 13:07) Zgłoś naruszenie 163

    Mamy tylko jedyną możliwość ucieczki przed samobójczą umową TTiP - WYJŚĆ Z UNII ! I choć byłem wielkim zwolennikiem wejscia do tejże Unii teraz wołam. Nie, KRZYCZĘ! UCIEEEKAAAĆ !

    Odpowiedz