statystyki

Leki o 80 proc. tańsze w aptece - PZU wprowadza ubezpieczenie lekowe

11.04.2012, 13:41; Aktualizacja: 11.04.2012, 16:15
Ubezpieczenie, które PZU wprowadziło dziś na rynek umożliwia obniżenie o 80% kosztów zakupionych w aptece leków na receptę – klient płaci w aptece jedynie 20% ceny leku.

Ubezpieczenie, które PZU wprowadziło dziś na rynek umożliwia obniżenie o 80% kosztów zakupionych w aptece leków na receptę – klient płaci w aptece jedynie 20% ceny leku.źródło: ShutterStock

Ubezpieczenie, które PZU wprowadziło dziś na rynek umożliwia obniżenie o 80% kosztów zakupionych w aptece leków na receptę – klient płaci w aptece jedynie 20% ceny leku. Produkt PZU jest ubezpieczeniem w pełni komplementarnym – uzupełnia publiczny system refundacji leków.

Reklama


Reklama


Dzięki ubezpieczeniu lekowemu, jego posiadacz płaci w aptece jedynie 20% ceny leku na receptę; pozostałe 80% ceny leku pokrywa PZU w ramach ubezpieczenia. \

Ubezpieczony płaci o 80 proc. mniej za leki

Nowy produkt oferowany przez PZU jest ubezpieczeniem w pełni komplementarnym – uzupełnia publiczny system refundacji leków. W praktyce oznacza to, że jeśli cena leku dla pacjenta w aptece wynosi 50 zł, aż 40 zł jest pokrywanych przez PZU w ramach ubezpieczenia lekowego, a ubezpieczony dopłaca z własnej kieszeni jedynie 10 zł.

Ubezpieczenie honoruje 1800 aptek w Polsce, obejmuje 32 tys. leków

Skorzystanie z ubezpieczenia lekowego jest bardzo proste. Ubezpieczony otrzymuje Kartę Lekową PZU. Wraz z Kartą i ważną receptą wystawioną na swoje nazwisko udaje się do jednej z aptek honorujących Karty Lekowe. Obecnie Karty PZU są honorowane w ponad 1800 aptekach na terenie całej Polski. Jeśli lek wskazany na recepcie znajduje się na liście leków objętych ubezpieczeniem, ubezpieczony płaci w aptece jedynie 20% ceny leku.

PZU Ubezpieczenie Lekowe obejmuje prawie wszystkie leki wydawane wyłącznie na podstawie recepty - ponad 32 tys. pozycji, które pokrywają ok. 90% substancji czynnych dostępnych w Polsce na podstawie recept. Co istotne ani choroby przewlekłe, ani zaawansowany wiek nie stanowią bariery dla przystąpienia do ubezpieczenia lekowego.

Szczegółowy wykaz leków objętych ubezpieczeniem oraz pełna lista aptek honorujących Karty Lekowe PZU są dostępne na stronie www.pzu.pl (pod hasłem „PZU Ubezpieczenie Lekowe”) oraz pod numerem infolinii PZU 801 102 102.

Może być tylko jeden problem - ubezpiecza i finansuje pracodawca

PZU Ubezpieczenie Lekowe jest oferowane jako ubezpieczenie grupowe, finansowane przez pracodawców dla swoich pracowników (tzw. ubezpieczenie sponsorowane). Kierowane jest zarówno do dużych przedsiębiorstw, jak również do małych i średnich firm.

Obecnie karty lekowe PZU, które otrzymują ubezpieczeni są honorowane w ponad 1,8 tys. aptekach na terenie całej Polski, a ich liczba będzie sukcesywnie rosła.

„ Szacujemy, że w ciągu roku liczba klientów sięgnie kilkadziesiąt tysięcy ryzyk, czyli klientów indywidualnych objętych ubezpieczeniem grupowym. W całym obszarze leków mamy nadzieję, że to będzie kilkaset milionów złotych składki "- powiedział podczas konferencji dyrektor zarządzający ds. ubezpieczeń zdrowotnych Artur Smolarek.

Grupowe ubezpieczenie lekowe jest pierwszym takim rozwiązaniem na polskim rynku i jednocześnie pierwszym etapem we wdrażaniu strategii grupy w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych. PZU chce w ciągu kilku lat zbudować pozycję lidera w tym segmencie. 

Z ubezpieczeń zdrowotnych PZU chce osiągnąć 5 mld zł

PZU liczy, że składka przypisana z grupowych ubezpieczeń lekowych, które wprowadza dzisiaj na rynek sięgnie kilkaset milionów złotych w ciągu 5 lat. Spółka liczy na pozyskanie w ciągu roku kilkudziesięciu tysięcy klientów indywidualnych objętych tym ubezpieczeniem grupowym, poinformowali przedstawiciele spółki.

W całym obszarze ubezpieczeń zdrowotnych, obejmującym także tradycyjne ubezpieczenia medyczne i ubezpieczenia szpitalne, grupa chce zwiększyć przypis składki o kilka miliardów do końca 2016 r. „Nasz cel to 5 mld zł przypisu składki w ciągu pięciu lat. To jest nasz plan, ale wymaga on z pewnością zmian legislacyjnych"- powiedział dziennikarzom prezes Andrzej Klesyk. 

PZU miało 2345,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2011 roku wobec 2439,23 mln zł zysku rok wcześniej. Składki przypisane brutto wzrosły o 5,1% w skali roku do 15,28 mld zł.

Reklama


Źródło:ISB

Polecane

 • stafan(2012-04-11 15:41) Odpowiedz 20

  Ktory redaktor jest na etacie PZU? taka reklama to jest cos

 • anna(2012-04-15 10:26) Odpowiedz 11

  jestem pracownikiem PZU i mam taką kartę na moje dziecko, mała choruje więc sporo już zaoszczędziłam

 • m-53(2014-03-08 09:05) Odpowiedz 10

  W tej reklamie pominięto ważną informację - wysokość składki.

 • kaskader(2012-04-13 20:43) Odpowiedz 10

  a co dla recistow i emerytow

 • Renata(2014-03-31 22:07) Odpowiedz 10

  Ja już płacę składki 38 lat. Początkowo w firmie w której pracowałam, a od 1994 roku indywidualnie jako kontynuacja. W 2012 r. zmarła moja mama i otrzymałam od PZU 640 ZŁ. ( SZEŚĆSET CZTERDZIEŚCI ZŁOTYCH ).
  To są kpiny! Co jakiś czas dostaję pisma o podwyższeniu składek na różne cele zawsze na nie przystaję a praktycznie nigdy przez 38 lat nie korzystałam z niczego, aż do momentu śmierci mamy.

 • f..k sld i pzu(2015-05-19 19:08) Odpowiedz 00

  to ubezpieczenie to dziadostwo
  płaci się ponad 6 zł/m-c a jak idziesz do apteki, to okazuje się, że żaden z twoich leków (na przeziębienie) nie jest na liście

 • Adam(2015-05-26 20:40) Odpowiedz 00

  Witam wszystkich.. Jestem w PZU już jakieś 4 lata, skorzystałem na tym, bo tak wyszło akurat, ale ja dąże do tego, że na co nam te ubespieczenie lekowe i karta apteczna, jeśli wszystko jest na receptę..?! Na rynku teraz jest tyle leków, że już ze szpitala wychodząc dostałem wszystko bez recepty... Więc pytam..jak korzystać z tych przywijejów?? Płacę składki i nie mam nic nawet rutinoscorbinu...???!!!

 • Cała prawda o ubezpieczeniach.........(2012-04-12 07:06) Odpowiedz 00

  "Szczegółowy wykaz leków objętych ubezpieczeniem "- no to My już wiemy jak ten wykaz wygląda!
  albo"Z ubezpieczeń zdrowotnych PZU chce osiągnąć 5 mld zł" co oznacza że PZU zyska a ubezpieczeni stracą - proste jak ...

 • Ubezpieczenie czyli niepewna odwrócona pożyczka...(2012-04-12 07:11) Odpowiedz 00

  Odwrócona pożyczka pożyczka ...dla ubezpieczonego.
  Co to znaczy :
  Najpierw spłacasz a potem może otrzymasz jakieś ochłapy czyli jak spełnisz warunki i my Ustalimy i ci będziemy chcieli dać.

  Działa to tak ...klient płaci składkę w ubezpieczeniu np. na życie załóżmy w grupowym po 40 zł miesięcznie co rocznie daje 400zł a przez 10 lat 4000 zł . Rozpoczynając prace w wieku 20 lat płaci do emerytury (45 lat pracy )18000 zł - no ale idąc na emeryturę dalej płaci - przecież szkoda przerwać kontynuacji -więc do średniego życia emeryta który pracował (71lat) zapłaci ponad 20 000 zł - !! a jak umrze to może otrzyma 16000 pod warunkiem że wcześniej nie wyleci z pracy ! - nie wkurzy się i nie wypisze , firma w której nie zabezpieczono Jego środków nie wyleci z rynku lub nie ogłosi bankructwa gdyż prezesi te środki przeznaczyli na swoje płace. W ostateczności klient wcześniej dostanie -za urodzenie dziecka 500zł, za śmierć teściowej (jeżeli ją ma) 2000 zł ,za złamaną nogę 700zł -ale uwaga jak będzie łamał za często to pracodawca wywali Go na pysk a razem z tym straci lata wpłaconego ubezpieczenia !!!

  Więc co proponuje wszystkim którym dobrze życzę - nie róbcie sobie krzywdy ,nie czekajcie aż złamiecie nogę -weźcie sobie pożyczkę np z Banku i bez "szkody jako warunku" wyobraźcie sobie iż dostaliście własnie pierwsze odszkodowanie tylko że za brak szkody. Następnie ją spłacajcie jak byście wpłacali ratę za ubezpieczenie na życie lub dożycie. Gdy ją spłacicie weźcie następną i znów bez żadnej szkody ,łaski firmy ubezpieczeniowej , łaski komisji lekarskiej , problemów z pracodawcom -uzywajcie sobie za nią albo ulokujcie we franki szwajcarskie i dale j ją spłacajcie tak samo jak byście opłacali ubezpieczenie .
  Owszem możecie mieć pecha i szkoda trafi się Wam na początku ubezpieczenia - powiedzą ubezpieczyciele - a ja się Ich pytam czy po wypłacie szkody ludzie rezygnują z ubezpieczenia? - nie dalej płacą de-facto spłacając Im wielokrotnie to co otrzymali - więc mówię wam czytelnicy lepiej wziąć pożyczkę a następnie ją spłacać gdyż w Polsce ubezpieczyciele nigdy nie tracą (chyba że na swoje pensje- na które przecież muszą na was zarobić) -wszystko jest tak skalkulowane abyście to wy tracili ! -czyli ryzyko ubezpieczeniowe nie istnieje!
  Ja coraz więcej znajomych takimi argumentami przekonuje.

 • swoj_pl(2012-04-15 13:21) Odpowiedz 00

  do 6:

  anna, jakie leki pokrywa to?

  macie cos na prywatne ubezpieczenie?

 • swoj_pl(2012-04-14 13:42) Odpowiedz 01

  Brawo PZU!

  krok we wlasciwym kierunku.

  Jestem inzynierem, mieszkam w USA.

  Takie tez mam ubezpieczenie na leki.

  Jedyna prosba do PZU, zrobcie to dobrze, wzorujcie sie na istniejacych dobrych rozwiazaniach.

  Nie wiem czy oferujecie rowniez rowinez ubezpieczenie zdrowotne, jesli nie, to po mocno pomyslcie nad tym.

  Brawo PZU!!!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama