Paweł Dobrowolski: Sprawa OFE potrzebuje publicznego wysłuchania

autor: Paweł Dobrowolski22.02.2011, 03:00

Na temat zmian w OFE Polacy dostali sprzeczne informacje z konferencji prasowych i felietonów autorów zmian i ich oponentów. Czas na rzetelną informację. A tę można przedstawić w Sejmie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

 • ika(2011-02-23 13:57) Zgłoś naruszenie 00

  a ty jesteś następnym, który wciska ludziom ciemnotę

  Odpowiedz
 • Janeczek(2011-02-22 10:08) Zgłoś naruszenie 00

  Odezwał się następny lobbysta.
  Z czego, z jakich wyliczeń wynika że pozostałe systemy - w tym Ofe - są dobre i sprawiedliwe ?
  Co przeciętny Polak wie np. o zusowskim systemie emerytalnym i rentowym, co wie o sposobie kształtowania i partycypacji w gromadzeniu tej składki ?
  Przecież systemy emerytalne to nie jest dopust boży, ale wyłącznie wola 231 posłów!
  Uwzględniając zapis art. 2 i 32 i 67 Konstytucji można i trzeba wprowadzić jeden zamiast kilku kosztownych i sprzecznych z Konstytucją.
  Płacone składki do ZUS to niby nie są prywatne pieniądze obywateli, ale jak ZUS część tych pieniędzy przekaże dla Ofe , to jest metamorfoza ...te pieniądze są już prywatnymi ?
  Ostatnie 10 lat pokazało jaki "interes" Ofe zrobiły na akcjach, ile zarobiły zadłużając wszystkich obywateli na kosztach obligacji, a dalsza przyszłość Ofe to ...następne obietnice cudu !
  Tylko wrzask będących dziś w uprzywilejowanych systemach emerytalnych i kunktatorski strach posłów powoduje brak zdecydowanych reform w tych uprzywilejowanych systemach i tą patologię utrzymuje.
  Przeciętny Polak płaci dla państwa w formie rozmaitych podatków ponad 65% rocznego wynagrodzenia więc nie ma powodu, by to państwo po 40 latach płacenia składek np. do ZUS coś do tego dopłaciło, skoro dopłaci np. 6 mld zł do kredytów zaciągniętych przez nie najbiedniejszych, dopłaca do prywatnego rolnictwa ( w formie rozmaitych dopłat , subwencji, ulg, KRUS) prawie 42 mld zł rocznie! i trzeba będzie dopłacać co rok to więcej !
  A skąd na to brać ?
  ZUS jest dobrym system jak na nasze europejskie warunki, a byłby modelowym gdyby był powszechny. Nie ma powodu walić sobie w kolano.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane