Tomasz Wróblewski: Pamiętajcie o prywatyzacji

autor: Tomasz Wróblewski07.02.2011, 03:00

Witajcie w kraju dwóch ekonomii. W państwie, którego obywatele oszczędzili na prywatnych kontach 908 mld zł, czyli 63 proc. całego PKB. Gdzie giełda bije kolejne rekordy – wzrostu notowań i przyrostu notowanych spółek. Którego firmy nie mogą nadążyć z eksportem swoich towarów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • Donald Tusk to POlityczny kłamca ,oszust i złodzi(2011-02-07 07:20) Zgłoś naruszenie 00

  ...a oto argumenty -Kto im zaprzeczy?

  1. Obiecał że Prezesi nie będą mieli odpraw wyższych niż Jego mama gdy jako pielęgniarka zarabiała -zlikwidował Im podatek progresywny dzięki czemu są jeszcze bogatsi.!!!

  2. Obiecał w 2008 umocnienie się złotego i przez nie zrealizowaną wówczas obietnicę na "Opcjach Walutowych" POlska Prezesów potraciła miliardy przez kolejne 3 lata.(PKP Cargo :JSW itp itp.)

  3. Obiecał obniżanie podatków a co Wam teraz czyni -VAT na wszystko do góry.

  4. Mieliście żyć godniej a On żeruje nawet na trupach obniżając zasiłki POgrzebowe.(od 1 marca spadają o POnad 2000zł w dół)

  5.Prywatyzacja 740 firm -rok 2008 giełda do miesiąca lipca poszła "na pysk"- od nadmiaru tych bułeczek -straciły miliony fundusze powiernicze ,inwestorzy,NFI ,ciułacze a ON w wrześniu bezczelnie zwala wszystko na kryzys światowy który tylko ją dobił gdyż rozpoczął się w sierpniu 2008.-patrz wykresy WIG-20 z tego okresu 2008..

  6. Doprowadza do wybrania Buzka do EURO-RAJU ,tego który jak ze swoich kiedyś rozdał górnikom 5-letnie super urlopy górnicze a po nich super emerytury górnicze na koszt ZUSu a więc Nas wszystkich.

  7. Donald nadal rządząc doprowadza do ruiny ZUS (najniższą płaca bez względu na zawód ( w krajach o dobrej kondycji jest ona uzależniona od zawodu) a więc najniższymi składkami do ZUS gdyż właściciele firm widząc co się dzieje mówią -dość -nie będziemy na"niebieskiego ptaszka pracować" i wolą płacić płace pod stołem -bez składek)

  8. Okrada POlitycznie z prawa do wcześniejszej emerytury dotychczasowo zatrudnionych w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy nawet po 30 latach takiej pracy a POlicji i Wojsku mówi ,że zasad gry w trakcie pracy się nie zmienia -fałszywiec jeden.

  9. Rujnuje w ZUSie środki na rezerwę demograficzną ,bierze jak swoje składki wpłacane do NFI gdyż mu od płacenia wysokich POnad kominowych premii prezesom forsy w budżecie brakuje.

  10. a może przypomnicie sobie obietnice kas Fiskalnych dla LEKARZY i PRAWNIKÓW? - też ją dotrzymał? miały być od lutego 2010.-teraz bredzi że od maja 2011? !!!

  11. Budżet zrujnowany , pożyczek nabranych ,wszystko wyprzedaje jak Ćpun rodowe srebra ,za piłką kibol jeden biega bez Referendum zalecanego w Konstytucji buduje drogie stadiony ,na leczenie brak środków -WOŚP Go wyręcza - - abonament RTV nie zlikwidowany ,Radary na drogach montuje choć niby sam ma prawo-jazdy -- to Jest Podsumowanie Rządów Donalda ,Rządów kręcących lody gdzie brakuje na wszystko kasy ale nie na diety i POdwyżki na Radnych w 2011 do uwaga :150 000 zł od kadencji pracy społecznej !!!
  - Brawo Donald Brawo Twoi wybiorcy - niech Was szlag.

  Odpowiedz
 • I jeszcze jedno pytanie dp POmyleńców -POpierający(2011-02-07 07:31) Zgłoś naruszenie 00

  tego POlitycznego złodzieja--gdzie i ile Donald pracował zanim dostał się do Sejmu ? - Jaki ma staż pracy przed głupokowaniem w Sejmie -czy większy niż dzieci miały sumaryczny czas wakacji.?? Czy wiecie że :Donald lata do Brukselki o inne liczenie długu , ministrowie przylatują z zagranicy Rządzić POlską gdyż wiedzą iż pozostawanie w tym kraju na dłuższą metę może być bardzo niebezpieczne!
  Zagraniczni inwestorzy przyłączają się chóru polskich ekonomistów ostro krytykujących rząd. Teraz wszyscy zgodnie wieszczą rychłe bankructwo Polski.
  - Polski rząd nie ma wiarygodnego planu naprawy finansów publicznych - alarmuje Daniel Hewitt, starszy ekonomista ds. rynków wschodzących w Barclays Capital.
  Przewidując pogorszenie kondycji polskiej gospodarki, brytyjski bank namawia wręcz inwestorów do kupowania papierów zabezpieczających nasz kraj przed finansowych krachem.
  Nie znamy jeszcze ostatecznego wyniku deficytu finansów publicznych. W ocenie ekonomistów raczej przekroczył on 8 proc. PKB. Rząd utrzymuje, że nie był wyższy niż 7,9 proc. PKB. W 2009 wynik deficytu budżetowego wzrósł do 7,2 proc. z 1,9 proc. PKB w roku 2007. Zadłużenie krajowe według szacunkowych danych resortu finansów wyniosło w 2010 roku 53,4 proc. PKB, zaś według metodologii unijnej 55,4 proc. PKB
  Rząd Tuska zadłuża Polskę jak za Gierka. Tak przynajmniej twierdzą uczestnicy debaty "Dekada Gierka. Wnioski dla obecnego okresu modernizacji Polski".

  Jeśli rząd Tuska zrealizuje swoją strategię zarządzania długiem na lata 2008-2013 to nasze zadłużenie wzrośnie aż o 330 mld zł. To 21 proc. naszego PKB..

  Czy w ogóle po obecnym rządzie pozostaną widoczne pozytywne ślady? Zobacz, co przyniósł czas epoki Edwarda Gierka i co przetrwało do dziś. Niby Gierek przebudował Polskę. Jego sztandarowe projekty funkcjonują do dziś, ba bez nich ciężko by się żyło

  Odpowiedz
 • Przywatyzacja czy poszukiwanie gotówki na siłę(2011-02-07 07:40) Zgłoś naruszenie 00

  Pozbywanie się super Firm jest czystym nonsensem. Taki KGHM sprzedano za 1/5 obecnej wartości.
  Banki za 1/10.

  Poza tym --- Jakaż to prywatyzacja jak często, gęsto kupują majatek firmy obce należące w 100% do innego państwa.

  Czyli de facto nasza prywatyzacja - to Nacjonalizacja przez inny kraj.

  Jak to jest że taka Francja potrafi zarzadzac przedsiębiorstwami należącymi do Państwa i przejmować je w innych krajach.

  Odpowiedz
 • Na Litwie prywatyzacja do 49% udziałów(2011-02-07 08:24) Zgłoś naruszenie 00

  Plus warunek litweski Zarząd i w litweskich rękach główne strategiczne decyzje.

  W ten sposób nie ma wyprzedaży Państwa.

  Do licha czy my jesteśmy tak nieudoli i głupi by nie dac rady zarzadzać tą nędzna pozostałością majatku

  Odpowiedz
 • Janeczek(2011-02-07 11:45) Zgłoś naruszenie 00

  Jak było i jest za rządów ekipy Tuska, to już wiadomo...kłamaliśmy rano, kłamaliśmy wieczorem by tylko wygrać wybory...
  Ale na PiS też nie warto głosować !
  Słuchając co opowiadają ci z PiS-u przez ostanie ponad trzy lata, to szkoda grosza na etaty w sejmie, bo :
  są ideowo zdeklarowani na reżim i autorytaryzm, wolnościowe dążenia obywateli mają w pogardzie,
  stworzą CBA bis zamiast zlikwidować z pięć formacji reżimowych,
  nie zreformują policji, i innych służb mundurowych tyko wydadzą pieniądze na etaty za biurkiem oraz nagrody miernym i wiernym za posłuszeństwo oraz na limuzyny i luks-terenówki
  nie zlikwiduje choćby z pięć zbędnych, kosztownych agencji rządowych
  nie zlikwiduje tego skandalicznego przerostu spółek kolejowych
  nie zlikwidują senatu,
  nie zlikwidują uprzywilejowanych systemów emerytalnych, nie zlikwidują Krusu, nigdy nie zreformują sytemu emerytalnego,
  nie wprowadzą zasady, że każdy kto przepracował i płacił składki emerytalne : kobieta 35 lat mężczyzna 40 lat, może niezależnie od wieku przejść na emeryturę.
  nie zmniejszą zatrudnia w administracji,
  nie zlikwidują trzynastej pensji w administracji
  nie chcą likwidacji niepotrzebnych powiatów,
  nie zlikwidują abonamentu rtv (frajerskiego podatku)
  byli i są przeciwnikami odpowiedzialności urzędników, sędziów i prokuratorów za decyzje niezgodne z prawem,
  zwiększą niepotrzebnie armię, zakupią masę szmelcu podniosą znacznie koszty utrzymania armii, dalej będziemy napadać (vide Irak i Afganistan)
  nie poprawią sytuacji obywateli w ochronie zdrowia
  nie poprawią sytuacji w szkolnictwie,
  będą wyprzedawać mienie państwowe - też na bieżące przejadanie,
  nie zlikwidują umów o pracę na czas kreślony powyżej 1 roku, i nie wprowadzą ograniczenia zatrudniania pracowników tymczasowych do 5% stanu ogólnego zatrudnienia w roku,
  nie podniosą płacy minimalnej do poziomu 50% średniej krajowej
  nie podpiszą Europejskiej Karty Społecznej,
  byli i są przeciwnikami ulgi prorodzinnej uchwalonej tylko dzięki Samobronie, LPR i PO
  nie obniżą stawki podstawowej i pośrednich vat
  nie wprowadzą wyższego podatku dla najwyżej zarabiających,
  nie obniżą podatku do 15% dla tych, którzy zarabiają poniżej 20tyś. rocznie.
  nie wprowadzą podatku (bankowego)
  nie zreformują sądownictwa ( choćby przewlekłość spraw)
  nie mają pomysłu na likwidację bezrobocia, będą tworzyć jedynie zaostrzanie i rygor karny (vide nowe propozycje za posiadanie scyzoryka),
  w ramach reżimowego zacięcia wprowadzą do Kodeksu Karnego jeszcze ze dwadzieścia dodatkowych artykułów z zagrożeniem odsiadką – albo za posiadanie albo za nie manie,
  są zwolennikami, by rowerzystę jadącego po jednym piwie do więzienia sadzać
  nie mają pomysłu dla ograniczenia wzrostu cen energii, gazu i paliw
  nie byli i nie są za zakończeniem kolesiostwa i nepotyzmu w samorządach, spółkach skarbu i samorządu oraz w ich radach nadzorczych.
  ... ...i tak można by jeszcze na dwóch A4.
  Jest natomiast szansa, że mocno już zreformowane SLD z frakcją Schetyny, pomne istniejącego bajzlu zrobiło by wiele pilnych, koniecznych reform i działań bez strachu przed wynikiem sondażu, bez zacięcia do reżimowych metod i w dialogu z społeczeństwem.

  Odpowiedz
 • PORADA(2011-02-07 17:51) Zgłoś naruszenie 00

  PO CO SZCZĘPIĆ JĘZYKI - WYP...LIĆ ICH I FINAŁ

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane