Marcin Piasecki: Balcerowicz atakuje. OFE na celowniku

autor: Marcin Piasecki07.01.2011, 03:00

Wygląda na to, że w przyszłym tygodniu spór o zmiany w systemie emerytalnym wybuchnie z nową siłą. Do zasadniczej dyskusji z szykowanymi przez rząd rozwiązaniami i strategią ich wprowadzania przygotowuje się Leszek Balcerowicz, były wicepremier i szef NBP.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (6)

  • zaciekawiony(2011-01-08 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    Balcerowicz i Buzek - dwóch ekspertów od siedmiu boleści.
    Panie redaktorze, jeżeli Pan jesteś wyobraźmy sobie państwem i chcesz Pan pożyczyć pieniążki (obligacje) od siebie (obywatele), to robisz pan tak:
    Wyciągasz Pan własną ręką (ZUS) pieniądze z kieszeni, następnie przekazujesz je Pan swojemu koledze (płacąc za to potrzymanie pieniędzy prowizję), potem on daje Panu te pieniądze jako pożyczkę (zakup obligacji), za dwa dni Pan oddaje pożyczkę (wykupienie obligacji) dając pieniądze koledze i wypłacając mu procent zysku, następnie on daje Panu Pana własne pieniądze, które chowa Pan do swojej własnej kieszeni.
    Czy reforma emerytalna przeprowadzona przez Buzka ma charakter psychiatryczny czy raczej kryminalny?

    Odpowiedz
  • gdyż są to ludzie z umysłami kryminalnymi(2011-01-08 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    --okraść oszukać POdjudzić ,upodlić ,wyzyskać - to są Ich uzdolnienia...
    Pierwszy z brzegu przykład : likwidacja abonamentu RTV za który to tak opluwali jako winnego Prezydenta Kaczyńskiego - teraz mają swojego Rezydenta i co ?likwidują !!! czy podnoszą stawki >

    albo POdatki które obniżyli najbogatszym likwidując progresywny - i co Obniżyli Wam ludkowie czy musicie teraz kasy fiskalne przestawiać "up"

    nie mówiąc o składkach emerytalnych którymi Rządzą się jak swoimi (NFI) czy okradanie zatrudnionych w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy ( co Donald i Rząd mówił Policji i wojsku -,że reguł podczas gry się nie zmienia a co zrobił długo-letnio tak zatrudnionym robotnikom _OKradł Ich bezwzględnie tłumacząc bezczelnie ,że nikt za Nich dodatkowych składek nie odprowadzał za Ich przywilej -a co inkasowały Rządy Poprzednie jak nie zyski z Ich pracy ?
    Przykładów złodziejskiego myślenia i poczyna tego rządu mogę podać wiele - dla mnie to zwykli złodzieje z umysłami kryminalistów!!

    Odpowiedz
  • Balcerowicz - ekonomistą bogatych.(2011-01-08 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    Balcerwicz to ekonomiczny teoretyk, wspierający gospodarkę, wielki biznes, przedsiębiorców, ale zapomina, że w kraju jest ok. 10mln ludzi biednych i bardzo biednych.
    Premier jest bardziej ojcem narodu, stara się ratować gospodaekę nie zapominając też o rzeszy biednych.
    To Balcerowicz;
    - proponował pogrzebowe 1200zł;
    - zrobił nędzę popegeerowską;
    - obszarników z Marszałkowskiej /Piskorski, sędziowie, adwokaci, .../.
    Balcerowicz będzie się nadawał na doradcę premiera, jak będzie widział społeczeństwo - dziś tego nie widzi i dlatego nie ma racji.

    Odpowiedz
  • OB(2011-01-08 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    Polskich tworcow OFE powinno sie rozliczyc w sposob cywilizowany i nie czekac na spataniczna
    spoleczna reakcje.

    Odpowiedz
  • zosia(2011-01-10 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież Pan Balcerowicz to jeden z twórców OFE i to on zgodził się dać marże 7 % przy obsłudze OFE Pan Balcerowicz umie mówić zabrać jeszcze raz zabrać a może zajeli by się KRUS ale nie ale boją się ruszać bo tam PSL z PO koalicja wszystko to kpina

    Odpowiedz
  • krzysztof(2011-01-07 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    W tych dyskusjach zapomniano o przeciętnym Kowalskim którego oszczędności są w perfidny sposób grabione.Czyżby POpaprańcy z Tuskiem i konfidentem Bonim uważali,że społeczeństwo jest tak jak Oni stadem idiotów?

    Odpowiedz